Wheel Of Szczecin

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Wheel Of Szczecin

Ogromny diabelski młyn wraca na Łasztownię. Wheel of Szczecin pozostanie u nas na dłużej!

2021-03-24 14:35

Po raz pierwszy pojawił się w Szczecinie dwa lata temu i od razu stał się jedną z największych atrakcji Łasztowni. Mowa o Wheel of Szczecin - ogromnym diabelskim młynie, który cieszył się ogromną popularnością wśród szczecinian i turystów.

To największy diabelski młyn w Polsce. Średnica koła wynosi aż 55 metrów, a cała konstrukcja waży około 350 ton. Do jego transportu potrzeba ponad 20 ciężarówek. Po raz pierwszy pojawił się w Szczecinie w 2019 roku i pozostał w naszym mieście do końca wakacji. Z jego kabin można było podziwiać m.in. panoramę miasta, port, rozlewiska Odry jezioro Dąbie.

Po dwóch latach Wheel od Szczecin powraca i zostanie w naszym mieście na dłużej. Umowa ma obowiązywać przez najbliższe 5 lat.

Zobacz też: Legendarne "Małe ZOO" znika z centrum Szczecina. "Tu kupiłem pierwszego chomika" [ZDJĘCIA, WIDEO]

Diabelski młyn z pewnością stanie się jedną z największych atrakcji, towarzyszących finałowi The Tall Ships Races 2021, który odbędzie się w Szczecinie na przełomie lipca i sierpnia, a w pozostałym czasie będzie przyciągał na Łasztownię wszystkich spragnionych odrobiny adrenaliny i pięknych widoków.

Obecnie na Łasztownię przywożone są pierwsze elementy ogromnej konstrukcji. W najbliższych dniach rozpocznie się montaż diabelskiego młyna.

Sonda
Czy masz lęk wysokości?
Legendarne "Małe ZOO" znika z mapy Szczecina