Fabryka Wody

i

Autor: UM Szczecin Fabryka Wody

Architekt szczecińskiej Fabryki Wody z prestiżowym wyróżnieniem

2021-03-24 11:39

Architekt, który zaprojektował szczeciński aquapark, otrzymał prestiżowe wyróżnienie. Andrzej Truszczyński z biura projektowego Dreamworlds (Grupa TK Holding), został wyróżniony w konkursie 40 Under 40 organizowanym przez The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design oraz European Centre of Architecture.

Wyróżnienie w konkursie zostało przyznane m.in. za projekt budowanego w Szczecinie aquaparku z centrum edukacyjnym. Fabryka Wody to kompleks wypoczynkowo-rozrywkowo-kulturalny z funkcją edukacyjną. To miejsce, w którym świat nauki i rozrywki przenikają się nawzajem. Obiekt składa się z aquaparku, trzypiętrowego saunarium z wellness, rozbudowanej części sportowo-rozrywkowej oraz nowoczesnego edukatorium z sześcioma blokami tematycznymi.

Nagroda Europe 40 Under 40 przyznawana jest przez The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies oraz The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design od 2008 roku. Głównym założeniem corocznego programu Europe 40 Under 40 jest prezentacja czterdziestu prekursorów architektury, których styl projektowy będzie odciskać swój ślad w kształtowaniu przestrzeni, w której będziemy żyć.

Zobacz też: Legendarne "Małe ZOO" znika z centrum Szczecina. "Tu kupiłem pierwszego chomika" [ZDJĘCIA]

Fabryka Wody powstaje u zbiegu ulic 1 Maja, Emilii Sczanieckiej i Bożeny, w miejscu dawnej "Gontynki". Projekt wykonało biuro projektowe DreamWorlds by TKHolding. Wykonawcą prac jest konsorcjum firm w składzie: ALSTAL Grupa Budowlana sp. z o.o. sp.k. i ALSTAL Real Estate sp. z o.o.

Koszt inwestycji to prawie 350 milionów złotych. Prace mają zakończyć się w 2022 roku.

Zobacz też: Gryfino ma nowego MILIONERA! Został nim w Międzynarodowym Dniu Szczęścia!

Rozpoznajesz te miejsca w Szczecinie? Wiele z nich mijasz codziennie!

Pytanie 1 z 10
Co to jest za miejsce?
Wieża węglowa
Gigantyczne pisanki w Alei Kwiatowej