- "Fabryka Wody" to ponad 16 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej - mówi Piotr Zieliński, rzecznik "Fabryki Wody". Oprócz basenów, zjeżdżalni, saunarium i Edukatorium, część obiektu przeznaczona jest pod działalność komercyjną. Restauracja z kawiarnią, bary, pijalnia soków, fitness i siłownia, squash, kręgielnia z bilardem, ścianka wspinaczkowa, sklepik, bawialnia dla dzieci – to dodatkowe elementy, które mają uzupełniać ofertę całego kompleksu.
Czytaj też: Tak wyglądał Szczecin pół wieku temu. Niektóre miejsca zmieniły się nie do poznania! [ZDJĘCIA]
Przetarg prowadzony jest dla trzech grup powierzchni przeznaczonych pod najem.
- Strefa gastronomiczna
- Strefa sportu, czyli m.in. klub fitness, siłownia, squash, ścianka wspinaczkowa i bawialnia dla dzieci
- Kręgielnia z dodatkową działalnością w postaci strefy bilardowej, sklepu - baru
Oferta powinna zawierać m.in. koncepcję prowadzenia działalności. Szczegóły na stronie internetowej.
Czytaj też: Szczecin: Chciał mieć psa, połasił się na "Bandziora". Teraz tego pożałuje
"Fabryka Wody" w Szczecinie - co tu będzie?
Fabryka Wody to ogromny kompleks basenowo-edukacyjny, który powstaje w ścisłym centrum Szczecina. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie nieco ponad 17.000 m2, a cała powierzchnia terenu wynosi 5 hektarów. W trzykondygnacyjnym budynku aquaparku znajdzie się m.in. 17 wewnętrznych basenów, największe saunarium w Polsce i 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra. Ofertę sportową w Fabryce Wody uzupełni strefa z kręgielnią, stołami bilardowymi, ścianką wspinaczkową, siłownią oraz kortami do squasha.
W budynku Edukatorium znajdą się wystawy poświęcone wodzie, jej znaczeniu, roli, występowaniu i wpływie na nasze życie i cywilizację. Koszt prac budowlanych to ponad 349 mln złotych. Prace zakończą się w 2022 roku. Inwestycja realizowana jest przez firmę Alstal Grupa Budowlana.