Szczeciński aquapark czeka na przedsiębiorców

i

Autor: Fabryka Wody Szczeciński aquapark czeka na przedsiębiorców

Szczeciński aquapark czeka na przedsiębiorców

2021-09-10 12:34

Po zaktualizowaniu warunków, ponownie ogłoszony został przetarg na najem powierzchni pod prowadzenie działalności gospodarczej w powstającym kompleksie "Fabryka Wody". Oferta skierowana jest do przedsiębiorców prowadzących działalność gastronomiczną, fitness lub kręgielnię. Zainteresowane firmy mogą zgłaszać się do 5 października 2021 roku.

- "Fabryka Wody" to ponad 16 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni użytkowej - mówi Piotr Zieliński, rzecznik "Fabryki Wody". Oprócz basenów, zjeżdżalni, saunarium i Edukatorium, część obiektu przeznaczona jest pod działalność komercyjną. Restauracja z kawiarnią, bary, pijalnia soków, fitness i siłownia, squash, kręgielnia z bilardem, ścianka wspinaczkowa, sklepik, bawialnia dla dzieci – to dodatkowe elementy, które mają uzupełniać ofertę całego kompleksu.

Czytaj też: Tak wyglądał Szczecin pół wieku temu. Niektóre miejsca zmieniły się nie do poznania! [ZDJĘCIA]

Przetarg prowadzony jest dla trzech grup powierzchni przeznaczonych pod najem.

  • Strefa gastronomiczna
  • Strefa sportu, czyli m.in. klub fitness, siłownia, squash, ścianka wspinaczkowa i bawialnia dla dzieci
  • Kręgielnia z dodatkową działalnością w postaci strefy bilardowej, sklepu - baru

Oferta powinna zawierać m.in. koncepcję prowadzenia działalności. Szczegóły na stronie internetowej.

Czytaj też: Szczecin: Chciał mieć psa, połasił się na "Bandziora". Teraz tego pożałuje

"Fabryka Wody" w Szczecinie - co tu będzie?

Fabryka Wody to ogromny kompleks basenowo-edukacyjny, który powstaje w ścisłym centrum Szczecina. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie nieco ponad 17.000 m2, a cała powierzchnia terenu wynosi 5 hektarów. W trzykondygnacyjnym budynku aquaparku znajdzie się m.in. 17 wewnętrznych basenów, największe saunarium w Polsce i 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra. Ofertę sportową w Fabryce Wody uzupełni strefa z kręgielnią, stołami bilardowymi, ścianką wspinaczkową, siłownią oraz kortami do squasha.

W budynku Edukatorium znajdą się wystawy poświęcone wodzie, jej znaczeniu, roli, występowaniu i wpływie na nasze życie i cywilizację. Koszt prac budowlanych to ponad 349 mln złotych. Prace zakończą się w 2022 roku. Inwestycja realizowana jest przez firmę Alstal Grupa Budowlana.

Sonda
Umiesz pływać?
Banksy tu był? Tajemnicze dzieło w centrum Szczecina