Budowa Fabryki Wody - wrzesień 2021

i

Autor: Fabryka Wody Budowa szczecińskiego aquaparku nie zwalnia tempa

"Fabryka Wody" nabiera kształtów. Coraz bliżej otwarcia szczecińskiego aquaparku [ZDJĘCIA]

2021-09-07 9:29

To jedna z największych inwestycji ostatnich lat w Szczecinie. Ponad 250 osób pracuje na budowie "Fabryki Wody", a postępy prac widać z każdym dniem. Pierwsi goście będą mogli odwiedzić szczeciński aquapark już w przyszłym roku.

Obecnie w budynku aquaparku montowane są kolejne niecki basenowe i elewacja. Widoczny jest także basen zewnętrzny.

- Ponad 250 osób pracuje obecnie na budowie całego kompleksu - mówi Piotr Zieliński, rzecznik prasowy "Fabryki Wody". - To zaangażowanie widać bardzo dobrze w postaci tempa robót. Wewnątrz obiektu aquparku instalowane są kolejne niecki basenowe – basen z dmuchańcami oraz jacuzzi. Prowadzone są prace instalacyjne, wykonywane są ściany działowe. Nad halą basenową zamontowane zostało zadaszenie.

W części, w której znajdzie się edukatorium, wykonywana jest sucha zabudowa. Prowadzone są prace tynkarskie, trwa montaż wind i sufitów podwieszanych, wykonywane są instalacje budynku. W części zewnętrznej kontynuowane są prace przy montażu elewacji.

Spore zmiany zaszły też w części zewnętrznej kompleksu.

- Widoczny jest zarys niecki zewnętrznego basenu rekreacyjnego - dodaje Piotr Zieliński. - Jednocześnie toczą się prace przy montażu zewnętrznej instalacji uzdatniania wody basenowej.

Czytaj też: Urban Art Szczecin 2021. Artyści odmienili ścianę przy ul. Taczaka [ZDJĘCIA, WIDEO]

"Fabryka Wody" w Szczecinie - co tu będzie?

Fabryka Wody to ogromny kompleks basenowo-edukacyjny, który powstaje w ścisłym centrum Szczecina. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie nieco ponad 17.000 m2, a cała powierzchnia terenu wynosi 5 hektarów. W trzykondygnacyjnym budynku aquaparku znajdzie się m.in. 17 wewnętrznych basenów, największe saunarium w Polsce i 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra. Ofertę sportową w Fabryce Wody uzupełni strefa z kręgielnią, stołami bilardowymi, ścianką wspinaczkową, siłownią oraz kortami do squasha.

W budynku Edukatorium znajdą się wystawy poświęcone wodzie, jej znaczeniu, roli, występowaniu i wpływie na nasze życie i cywilizację. Koszt prac budowlanych to ponad 349 mln złotych. Prace zakończą się w 2022 roku. Inwestycja realizowana jest przez firmę Alstal Grupa Budowlana.

Czytaj też: Szczecinianin w "Królowych Życia" TTV. Kim jest Arek "Megakot" Kocik?

Sonda
Umiesz pływać?
Urban Art Szczecin 2021. Artyści odmienili ścianę przy ul. Taczaka