Szczecin w 1971 roku

i

Autor: Narodowe Archiwum Cyfrowe Szczecin w 1971 roku

Tak wyglądał Szczecin pół wieku temu. Niektóre miejsca zmieniły się nie do poznania! [ZDJĘCIA]

2021-09-03 13:46

Szczecin wciąż się zmienia. Powstają nowe budynki, niektóre też bezpowrotnie znikają. Zmieniają się ulice i place. Są też miejsca, które pomimo upływu czasu, nie zmieniły się prawie wcale. Najlepszym dowodem na to są zdjęcia sprzed 50 lat, na których pokazano znane miejsca w Szczecinie. Okazuje się bowiem, że niektóre trudno wręcz rozpoznać, inne rozpoznajemy bez większych trudności.

W 1971 roku Wały Chrobrego wyglądały niemalże dokładnie tak samo jak obecnie. Widzimy na nich te same, dobrze znane budowle, nawet te same drzewa, chociaż nieco mniejsze. Jednak gdy oddalimy się nieco, w kierunku Zamku Książąt Pomorskich, możemy zauważyć ogromne zmiany. Na archiwalnych zdjęciach z 1971 roku na próżno szukać Trasy Zamkowej, której budowa rozpoczęła się dopiero prawie dekadę później. Zupełnie inaczej wygląda również Podzamcze, które po zakończeniu II wojny światowej przez wiele dziesięcioleci czekało na nową zabudowę. W poniższej galerii, na zdjęciach z zasobów Narodowego Archiwum Cyfrowego możecie zobaczyć jak przez pół wieku zmienił się ten fragment Szczecina.

Zobacz też: NIESAMOWITY Szczecin na zdjęciach z lotu ptaka sprzed ponad 30 lat. ZOBACZCIE, jak wyglądało miasto w latach 80. XX wieku! [ZDJĘCIA]

Szczecin: Wyeksponowali pamiątkę z przeszłości na wyremontowanej kamienicy
Nasi Partnerzy polecają