Bandzior został skradziony przed sklepem

i

Autor: mat. policji "Bandzior" został skradziony przed sklepem

Szczecin: Chciał mieć psa, połasił się na "Bandziora". Teraz tego pożałuje

2021-09-09 12:24

Postanowił mieć psa, jednak sposób na jego "adopcję" okazał się niezbyt trafiony. 39-latek odpowie przed sądem za kradzież amstaffa. Będzie miał długo czasu, by zastanowić się nad swoim postępowaniem... za kratkami. "Bandzior" wrócił już do swojego właściciela.

Funkcjonariusze z Referatu Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali mężczyznę, który ukradł psa. Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów, amstaff o imieniu "Bandzior" wrócił do swojego właściciela.

Uwagę policjantów monitorujących treści umieszczane w internecie zwrócił post w mediach społecznościowych, który dotyczył kradzieży psa rasy amstaff. Funkcjonariusze sami skontaktowali się z właścicielem. W rozmowie z pokrzywdzonym ustalili, że wyszedł on ze swoim pupilem na spacer i przywiązał go do słupa, aby wejść do sklepu i zrobić zakupy. Gdy wyszedł na zewnątrz, psa już nie było.

Podczas patrolu na terenie Szczecina wywiadowcy zwrócili uwagę na mężczyznę z psem, który odpowiadał rysopisowi skradzionego czworonoga. Policjanci podjęli interwencję. Legitymując mężczyznę, zwrócili się do psa po imieniu, na które żywo zareagował. "Bandzior" wrócił już do swojego właściciela i pomimo stresującej sytuacji, ma się dobrze.

Sprawca kradzieży był nietrzeźwy. Mężczyzna został zatrzymany i odpowie przed sądem za kradzież zwierzęcia. 39-latkowi, który połasił się na nieswojego psa, grozi do 5 lat więzienia.

Bandzior został skradziony przed sklepem

i

Autor: mat. policji "Bandzior" został skradziony przed sklepem
Sonda
Czy kary za kradzież powinny być zaostrzone?
Pies pilnował pana nawet po jego śmierci
Nasi Partnerzy polecają