Uszkodzenia na Floating Arenie

i

Autor: UM Szczecin Floating Arena pozostanie zamknięta na dłużej

Szczecinianie długo nie popływają. Floating Arena zamknięta co najmniej do lutego

2021-12-22 8:07

To bardzo zła wiadomość dla szczecińskich miłośników pływania, którzy będą musieli przygotować się na przymusową dłuższą przerwę w doskonaleniu swoich umiejętności. Po uszkodzeniach spowodowanych wichurą, 50-metrowy basen Szczecińskiego Domu Sportu pozostaje nadal zamknięty. Taki stan utrzyma się co najmniej do końca lutego.

Przypomnijmy, w nocy z 1 na 2 grudnia, silny wiatr uszkodził fragment dachu i elewacji Floating Areny, wskutek czego duży, 50-metrowy basen został zamknięty. Miesiąc wcześniej zamknięto basen 25-metrowy Szczecińskiego Domu Sportu. Przyczyną była katastrofa budowlana. Oznacza to, że największa i jednocześnie jedna z nielicznych w Szczecinie pływalnia została całkowicie zamknięta.

Czytaj też: Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu. Zawaliła się ściana pływalni [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jak poinformował we wtorek po południu szczeciński magistrat, wykonane zostały wstępne oględziny uszkodzeń elewacji nowej części SDS.

- Pobieżna wizja lokalna z udziałem fachowców z branży budowlanej potwierdziła, że zniszczenia mogą być poważniejsze niż początkowo przypuszczano - informuje Dariusz Sadowski z Centrum Informacji Miasta. - Przygotowanie szczegółowej analizy uszkodzeń oraz planu naprawczego niestety będzie wymagało czasu. Niezbędne będzie wybudowanie rusztowania, dokonanie licznych pomiarów i badań, także geodezyjnych. Sprawnemu przeprowadzeniu całej procedury nie sprzyja nagromadzenie w najbliższym czasie dużej liczby dni świątecznych, a także trudne warunki pogodowe.

Czytaj też: Pół kilometra zjeżdżalni. Wyposażają szczecińską "Fabrykę Wody" [ZDJĘCIA]

Wiążąca opinia rzeczoznawcy w sprawie uszkodzeń ma być gotowa do końca lutego 2022 r. Oznacza to, że do tego czasu Floating Arena będzie nieczynna.

Otwarta jest jedynie część odnowy biologicznej, hali sportowej, bokserskiej i siłowni, ponieważ, jak informują urzędnicy, znajduje się, w konstrukcyjnie innej, bezpiecznej części kompleksu.

Jedyna dobra wiadomość jest taka, że miasto będzie dążyć do jak najszybszego otwarcia nowego basenu w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Jodłowej. Być może nastąpi to już na początku stycznia. Jednak czy szkolny basen zaspokoi potrzeby mieszkańców, którzy w krótkim czasie zostali pozbawieni możliwości korzystania z największej pływalni w mieście? To może okazać się bardzo trudnym wyzwaniem.

Czytaj też: Szczecin: Dlaczego tramwaje jeżdżą tyłem? Dziwne manewry na Rondzie Giedroycia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy w Szczecinie powinno powstać więcej basenów pływackich?
Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu. Runął fragment budynku pływalni