Montaż zjeżdżalni w Fabryce Wody

i

Autor: Fabryka Wody W "Fabryce Wody" montowane są zjeżdżalnie

Pół kilometra zjeżdżalni. Wyposażają szczecińską "Fabrykę Wody" [ZDJĘCIA]

2021-12-20 9:46

Jedną z największych, o ile nie największą atrakcją każdego aquaparku są zjeżdżalnie. Nie zabraknie ich również w szczecińskiej "Fabryce Wody", której budowa trwa od ponad dwóch lat w miejscu dawnego kąpieliska "Gontynka". Właśnie trwa ich montaż.

Pierwsze, kolorowe i zakręcone elementy, są już montowane na budowie szczecińskiego aquaparku. Łącznie w "Fabryce Wody" znajdzie się 11 zjeżdżalni o łącznej długości ponad pół kilometra. Każda z nich będzie dostosowana do oczekiwań użytkowników.

W "Fabryce Wody" znajdą się:

  • zjeżdżalnie wewnętrzne, których będzie 6 – rodzinna (14,5 m), racer umożliwiająca ściganie się w parach (2x59,6 m), pontonowa (77 m), skocznia (29,15 m), zjeżdżalnia dla dzieci (5,13 m);
  • zjeżdżalnie zewnętrzne, których będzie 5 – pontonowa (132,2 m), rurowa (102,56), rurowa szybka z pionowym startem (68,86 m), wielotorowa (30,15), zewnętrzny rafting pontonowny tzw. „dzika rzeka” (42,8 m).

Czytaj też: Szczecin: Floating Arena zostanie zamknięta na dłużej

Fabryka Wody to ogromny kompleks basenowo-edukacyjny, który powstaje w ścisłym centrum Szczecina. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie nieco ponad 17.000 m2, a cała powierzchnia terenu wynosi 5 hektarów. W trzykondygnacyjnym budynku aquaparku znajdzie się m.in. 17 wewnętrznych basenów, największe saunarium w Polsce i 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra. Ofertę sportową w Fabryce Wody uzupełni strefa z kręgielnią, stołami bilardowymi, ścianką wspinaczkową, siłownią oraz kortami do squasha.

W budynku Edukatorium znajdą się wystawy poświęcone wodzie, jej znaczeniu, roli, występowaniu i wpływie na nasze życie i cywilizację. Koszt prac budowlanych to ponad 349 mln złotych. Prace zakończą się w 2022 roku. Inwestycja realizowana jest przez firmę Alstal Grupa Budowlana.

Czytaj też: Szczecin: Dlaczego tramwaje jeżdżą tyłem? Dziwne manewry na Rondzie Giedroycia [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy w Szczecinie powinno powstać więcej basenów pływackich?
Dlaczego w Szczecinie tramwaje jeżdżą tyłem?
Nasi Partnerzy polecają