Floating Arena

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Floating Arena

Szczecin: Floating Arena zostanie zamknięta na dłużej

2021-12-17 14:27

Wszystko wskazuje na to, że szczecińscy miłośnicy pływania będą musieli przygotować się na dłuższą przerwę w doskonaleniu swoich umiejętności. Po uszkodzeniach spowodowanych wichurą, 50-metrowy basen Szczecińskiego Domu Sportu pozostaje nadal zamknięty. Na jak długo? Tego nie wiadomo.

Przypomnijmy, w nocy z 1 na 2 grudnia, silny wiatr uszkodził fragment dachu i elewacji Floating Areny, wskutek czego duży, 50-metrowy basen został zamknięty. Miesiąc wcześniej zamknięto basen 25-metrowy Szczecińskiego Domu Sportu. Przyczyną była katastrofa budowlana. Oznacza to, że największa i jednocześnie jedna z nielicznych w Szczecinie pływalnia została całkowicie zamknięta.

Czytaj też: Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu. Zawaliła się ściana pływalni [ZDJĘCIA, WIDEO]

Wszystko wskazuje na to, że taki stan utrzyma się jeszcze długo. O wznowieniu działalności na 25-metrowym basenie można na razie tylko pomarzyć, a na temat 50-metrowego basenu też nie ma optymistycznych wiadomości. W piątek, 17 grudnia, Miejski Ośrodek Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji w Szczecinie wydał oświadczenie, w którym czytamy:

"Niestety uszkodzenia basenu Floating Arena po ostatniej wichurze są poważniejsze, niż wydawało się na pierwszy rzut oka. Stąd dyrekcja MOSRiR podtrzymuje decyzję o wyłączeniu basenu. Niestety opóźnia się oddanie opinii przez rzeczoznawcę, gdyż fachowiec zachorował na COVID. Zapadła więc decyzja o skorzystaniu z usług innego rzeczoznawcy, który wyda opinię ws. zabezpieczeń i planu naprawczego obiektu. Cała procedura potrwa zatem niestety dłużej niż planowano.

Niezależnie od powyższego, MOSRIR podejmuje pierwsze możliwe naprawy, natomiast nie podejmie decyzji o ponownym uruchomieniu basenu dopóki nie będzie zagwarantowanego bezpieczeństwa użytkowników. Doceniając zaangażowanie i sukcesy uczniów i oraz chęci mieszkańców Szczecina, którzy chcą korzystać jak najszybciej z basenu, na chwilę obecną nie można odpowiedzialnie podjąć decyzji o jego otwarciu.

Jednocześnie, uprzedzając ewentualne pytania – część odnowy biologicznej, hali sportowej, bokserskiej i siłowni działa w miarę normalnie ponieważ znajduje się, w konstrukcyjnie innej, bezpiecznej części kompleksu."

Do dyspozycji mieszkańców pozostają więc nieliczne małe pływalnie zlokalizowane w placówkach oświatowych. Te jednak mają bardzo ograniczone godziny funkcjonowania ze względu na zajęcia szkolne. Najbardziej zdesperowanym pływakom pozostaje więc... morsowanie.

Czytaj też: Wichura uszkodziła największą pływalnię w Szczecinie. Floating Arena zamknięta

Sonda
Czy w Szczecinie powinno powstać więcej basenów pływackich?
Katastrofa budowlana w Szczecińskim Domu Sportu. Runął fragment budynku pływalni