Sauna

i

Autor: nkaminetskyy / CC0 / pixabay.com Sauna

Panie na lewo, panowie na prawo i do sauny obowiązkowo w kostiumie... czyli nowe zwyczaje w Szczecińskim Domu Sportu

2018-09-10 12:48

Kilka dni temu szczecinian odwiedzających strefę saun w Szczecińskim Domu Sportu zaskoczyły rozwieszone na terenie kompleksu komunikaty wprowadzające nowe wytyczne.  

Sauny znajdujące się na pierwszym piętrze, nad pływalnią Floating Arena, dotychczas były koedukacyjne. Podział na część damską i męską dotyczył wyłącznie przebieralni, natomiast z kąpieli można było korzystać w dowolnej saunie, bez względu na płeć. Pod koniec sierpnia pojawiła się jednak informacja o wprowadzeniu podziału - dla pań oraz dla panów. Część użytkowników nie kryła zaskoczenia.   

- Jak przychodzę tutaj ze swoją dziewczyną to nie możemy iść do sauny razem? - dziwi się młody mężczyzna. - Bez sensu zupełnie...

Przeczytaj również: SZOK! Niemieccy "naturyści" na szczecińskim bulwarze. Rozebrali się do naga i wskoczyli do Odry! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Jak dowiedzieliśmy się od pracowników SDS, podział został wprowadzony po skargach kobiet korzystających z sauny, którym nie podobało się, że w saunie są też mężczyźni, którzy bez skrępowania korzystają z kąpieli w stroju Adama. Co więcej, władze obiektu postanowiły pójść o krok dalej i wprowadziły nakaz korzystania z sauny... w kostiumach kąpielowych. Kartki z taką informacją zostały przyklejone na szklanych drzwiach prowadzących do sauny około tydzień temu.

- Przecież to absurd! - nie kryje oburzenia jeden z użytkowników. - Z prawdziwej sauny korzysta się nago, a jeśli to się komuś nie podoba lub się wstydzi, niech nie przychodzi wcale!

Na szczęście kontrowersyjna informacja nakazująca kąpiel w kostiumach szybko zniknęła. Wciąż obowiązuje jednak podział na część męską i damską, chociaż niewiele osób się do niego stosuje. W obu saunach, jak dawniej, można spotkać "mieszane" towarzystwo.

Przeczytaj również: Kiedyś duma Szczecina, teraz obraz nędzy i rozpaczy. Tak wygląda dawna Plaża Mieleńska [ZDJĘCIA]

Każdy, kto regularnie korzysta z sauny, doskonale wie, że kąpiel w stroju kąpielowym jest niewskazana, a wręcz niezdrowa. Syntetyczne materiały, z których wykonane są kostiumy do pływania, nie przepuszczają powietrza, a w wysokiej temperaturze topią się, co może wywołać podrażnienia skóry, a nawet doprowadzić do poparzeń. Najlepszy w takiej sytuacji jest ręcznik wykonany z naturalnych materiałów, którym można się owinąć i zasłonić intymne części ciała.

Warto też pamiętać, że do sauny nie zabieramy zegarków ani biżuterii, która również może spowodować poparzenia. Do kabiny nie wchodzimy również w klapkach, a w miejscu, w którym siadamy, należy rozłożyć ręcznik.

>> Jak prawidłowo korzystać z sauny? Przeczytaj na PoradnikZdrowie.pl

Sauna w Szczecińskim Domu Sportu jest dostępna codziennie od 6:45 do 21:45 (w niedziele do 21:30). W części rehabilitacyjnej na pierwszym piętrze SDS można również skorzystać m.in. z siłowni, fizykoterapii, hydroterapii i masażu. Więcej informacji na stronie MOSRiR w Szczecinie.

Przeczytaj również: "Woda skażona uranem!". Niepokojąca informacja zelektryzowała mieszkańców Dolic. O co chodzi?

Zobacz #TOWIDEO:

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany