Zima w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szczecin: Za oknem MRÓZ, ale są dobre wiadomości. Idzie OCIEPLENIE!

2021-01-18 13:24

Zimy w Zachodniopomorskiem w ostatnich latach bywają dość ładodne, dlatego wiele osób zdażyło już odzwyczaić się od ujemnych temperatur i opadów śniegu. Jednak od kilku dni pogoda przypomina mieszkańcom Szczecina i regionu o tym, że śnieg i mróz to o tej porze coś zupełnie normalnego. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niebawem odpoczniemy od zimowej aury.

Najnowsze prognozy wskazują wyraźnie, że do Szczecina zbliża się ocieplenie. Po kilku mroźnych dniach czeka nas odwilż. Już we wtorek, 19 stycznia słupki rtęci powinny wydłużyć się powyżej zera. Na termometrach zobaczymy około dwóch stopni. Jednak miła niespodzianka czeka nas już w kolejnych dniach. W środę temperatura w Szczecinie ma podskoczyć do 7 stopni, a w czwartek nawet do 9 stopni powyżej zera.

Zobacz też: Police: To mogli wymyślić tylko BLIŹNIACY! Jeden się schował, drugi udawał brata

Takie uderzenie ciepła potrwa jednak dość krótko, bo zaledwie 3 dni, jednak w najbliższym czasie nie powinno być powrotu zimy. W przyszłym tygodniu temperatura będzie oscylować w okolicach 3-4 stopni. Chłodniej może zrobić się dopiero w pierwszych dniach lutego.

Pomimo zbliżającego się ocieplenia, warto pamiętać o obowiązujących ostrzeżeniach meteorologicznych. Zanim we wtorek nadejdzie odwilż, IMGW wciąż ostrzega przed marznącymi opadami i oblodzeniem na terenie całego województwa zachodniopomorskiego. Żółty alert obowiązuje do godzin porannych we wtorek

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Zmasakrowane ciało w wieżowcu
Nasi Partnerzy polecają