Police: To mogli wymyślić tylko BLIŹNIACY! Jeden się schował, drugi udawał brata

2021-01-18 9:24 gk
Bliźniacy
Autor: niekverlaan / CC0 / pixabay.com

Bliźniacy znani są nie tylko z tego, że są do siebie bardzo podobni, ale także łączy ich szczególna więź i zdolność do szczególnych poświęceń. Tak właśnie było w przypadku rodzeństwa z Polic. Brat poszukiwanego 23-latka postanowił się pod niego podszyć, by ten uniknął odpowiedzialności karnej. Na ich nieszczęście, policjanci okazali się czujniejsi.

Kryminalni z polickiej komendy pojechali pod wskazany adres, by sprawdzić czy nie ukrywa się tam poszukiwany 23-latek. Po wejściu do budynku na klatce schodowej funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn, którzy chcieli wyjść na zewnątrz. Jeden z nich nagle odwrócił się i poszedł do mieszkania.

Zobacz też: PECHOWY debiut na ulicach Szczecina. Nowy tramwaj przegrał starcie z KEBABEM!

- Kiedy policjanci zapytali stojącego mężczyznę jak się nazywa, ten zaczął się nerwowo zachowywać - informuje mł.asp. Katarzyna Leśnicka z polickiej komendy. 0 W końcu podał dane i oświadczył, że nie jest poszukiwany, a drugi mężczyzna w budynku to jego młodszy brat.

Nagle 23 latek zaczął wyrywać się, próbując uciec. Policjanci zatrzymali mężczyznę i udali się z nim do mieszkania. Na miejscu zauważyli, że ktoś próbuje się schować pod stertą ubrań. Okazało się, że to brat bliźniak wcześniej zatrzymanego.

Obaj mężczyźni cały czas podawali te same dane – początkowo tego z braci, który nie był poszukiwany przez policję, a gdy jeden z nich przyznał, że to on jest poszukiwany, drugi również przedstawiał się tak samo.

Dzięki urządzeniu do szybkiej identyfikacji daktyloskopijnej policjanci w kilka minut ustalili kto jest kim.

Zobacz też: ZMASAKROWANE ciało w mieszkaniu. Sąsiedzi słyszeli odgłosy PIŁY! Co wydarzyło się na szczecińskim Niebuszewie? [ZDJĘCIA, WIDEO NOWE FAKTY]

Bracia zostali ukarani mandatami za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy co do swoich danych osobowych, natomiast poszukiwany bliźniak trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna, za pobicie i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spędzi w więzieniu najbliższy rok.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Brutalne zabójstwo na szczecińskim Niebuszewie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE