Bliźniacy

i

Autor: niekverlaan / CC0 / pixabay.com

Police: To mogli wymyślić tylko BLIŹNIACY! Jeden się schował, drugi udawał brata

2021-01-18 9:24

Bliźniacy znani są nie tylko z tego, że są do siebie bardzo podobni, ale także łączy ich szczególna więź i zdolność do szczególnych poświęceń. Tak właśnie było w przypadku rodzeństwa z Polic. Brat poszukiwanego 23-latka postanowił się pod niego podszyć, by ten uniknął odpowiedzialności karnej. Na ich nieszczęście, policjanci okazali się czujniejsi.

Kryminalni z polickiej komendy pojechali pod wskazany adres, by sprawdzić czy nie ukrywa się tam poszukiwany 23-latek. Po wejściu do budynku na klatce schodowej funkcjonariusze zastali dwóch mężczyzn, którzy chcieli wyjść na zewnątrz. Jeden z nich nagle odwrócił się i poszedł do mieszkania.

Zobacz też: PECHOWY debiut na ulicach Szczecina. Nowy tramwaj przegrał starcie z KEBABEM!

- Kiedy policjanci zapytali stojącego mężczyznę jak się nazywa, ten zaczął się nerwowo zachowywać - informuje mł.asp. Katarzyna Leśnicka z polickiej komendy. 0 W końcu podał dane i oświadczył, że nie jest poszukiwany, a drugi mężczyzna w budynku to jego młodszy brat.

Nagle 23 latek zaczął wyrywać się, próbując uciec. Policjanci zatrzymali mężczyznę i udali się z nim do mieszkania. Na miejscu zauważyli, że ktoś próbuje się schować pod stertą ubrań. Okazało się, że to brat bliźniak wcześniej zatrzymanego.

Obaj mężczyźni cały czas podawali te same dane – początkowo tego z braci, który nie był poszukiwany przez policję, a gdy jeden z nich przyznał, że to on jest poszukiwany, drugi również przedstawiał się tak samo.

Dzięki urządzeniu do szybkiej identyfikacji daktyloskopijnej policjanci w kilka minut ustalili kto jest kim.

Zobacz też: ZMASAKROWANE ciało w mieszkaniu. Sąsiedzi słyszeli odgłosy PIŁY! Co wydarzyło się na szczecińskim Niebuszewie? [ZDJĘCIA, WIDEO NOWE FAKTY]

Bracia zostali ukarani mandatami za wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy co do swoich danych osobowych, natomiast poszukiwany bliźniak trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna, za pobicie i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, spędzi w więzieniu najbliższy rok.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

QUIZ. Golec uOrkiestra - co wiesz o zespole słynnych bliźniaków?

Pytanie 1 z 10
Na rozgrzewkę: rozpoznaj braci Golców na tym zdjęciu...
Bracia Golec
Brutalne zabójstwo na szczecińskim Niebuszewie