Pilot do telewizora

i

Autor: kropekk_pl / CC0 / pixabay.com Widzowie "Faktów" musieli być zszokowani

Szczecin: Wnuczek jak z KOSZMARU! Ukradł babci telewizor i groził jej ŚMIERCIĄ!

2021-02-26 20:59

Takiego wnuczka nie chciałaby mieć żadna babcia. Pomimo swojego młodego wieku, mężczyzna miał już na sumieniu konflikt z prawem i działał w warunkach recydywy. 24-latek ukradł swojej babci telewizor. To jednak nie koniec. Wyrodny wnuk odgrażał się starszej kobiecie, że ją zabije.

Prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie dramatu seniorki, który rozegrał się na przełomie października i listopada 2020 roku. Wtedy mężczyzna ukradł z jej mieszkania telewizor marki Panasonic o wartości około 3 tysięcy złotych. Jak się okazało, nie było to jedyne przewinienie, którego dopuścił się mężczyzna.

- Nadto, jak ustalono, podejrzany w okresie pomiędzy październikiem 2020 r. a dniem 1 listopada 2020 r. groził swojej babci pozbawieniem życia, wzbudzając u pokrzywdzonej obawę spełnienia tych gróźb - informuje Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Zobacz też: Choszczno: Okradli i bili swoją ofiarę MŁOTKIEM! Wcześniej razem pili wódkę

24-latek został zatrzymany i trafił do aresztu.

- Podejrzany przeszłości był karany sądownie, w tym za przestępstwo podobne - dodaje rzeczniczka prokuratury. Oznacza to, że będzie odpowiadał za przestępstwo popełnione w warunkach recydywy. Wkrótce mężczyzna odpowie za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości. Do sądu trafił już akt oskarżenia.

Zobacz też: Po rozstaniu z partnerem pozostał jej tatuaż. Kim jest bohaterka drugiego odcinka szczecińskiego serialu?

Za kradzież grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Natomiast w przypadku przestępstwa popełnionego w warunkach recydywy sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności w wysokości do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Sonda
Czy kary za stosowanie przemocy wobec bliskich powinny być wyższe?
Zmasakrowane ciało w wieżowcu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany