Młotek

i

Autor: Annabel_P / CC0 / pixabay.com

Choszczno: Okradli i bili swoją ofiarę MŁOTKIEM! Wcześniej razem pili wódkę

2021-02-26 17:10

Najpierw razem spożywali alkohol, później sytuacja stała się naprawdę dramatyczna. Doszło do rękoczynów, w ruch poszedł również kij i młotek! A wszystko dla telefonu i portfela ze stosunkowo niewielką sumą pieniędzy. Kobietę i mężczyznę, którzy połasili się na cudzą własność, czekają teraz spore kłopoty.

Prokuratura Rejonowa w Choszcznie zakończyła śledztwo w sprawie zdarzenia, do którego doszło 12 maja 2020 roku. Na początku nic nie wskazywało na to, że sytuacja może nabrać takiego obrotu. Około godz. 14:00 dwójka mężczyzn spożywała alkohol w opuszczonym budynku. Po jakimś czasie dołączyła do nich partnerka jednego z nich. Mężczyzna, który później okazał się pokrzywdzonym, poprosił swojego współbiesiadnika o naładowanie telefonu. Ten wziął telefon i wyszedł z nim. Gdy wrócił, właściciel upomniał się o swoją własność, jednak został poinformowany, że telefon został w mieszkaniu sąsiadki. Mężczyzna ponownie wyszedł. W mieszkaniu pozostała jego partnerka i właściciel telefonu, który wciąż domagał się jego zwrotu.

Kobieta wpadła w furię, kilkakrotnie uderzyła mężczyznę kijem, a po chwili rzuciła w niego młotkiem. Pokrzywdzonemu udało się uciec przed agresorką. Jednak po pewnym czasie powrócił do mieszkania, w którym przebywała para. Tym razem w towarzystwie znajomego.

Dramat rozegrał się na nowo. Tym razem ofiarą padł drugi mężczyzna. Napastnicy bili go, kopali, po czym pozbawili telefonu i portfela, w którym było zaledwie 300 złotych i dokumenty.

Kobieta i mężczyzna, którzy dopuścili się rozboju, w krótkim czasie zostali zatrzymani przez policji i trafili do aresztu.

Zobacz też: Nowogard: Nie pomogła FOLIA aluminiowa. TO miało trafić za więzienne mury [ZDJĘCIA]

- Podejrzani nie przyznali się do zarzucanych im czynów - informuje Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Podejrzana nie była dotąd karana, natomiast podejrzany był już w przeszłości karany sądownie.

Wkrótce oboje odpowiedzą za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości. Do sądu trafił już akt oskarżenia przeciw kobiecie i mężczyźnie. Za przestępstwo rozboju grozi im od 3 do 12 lat więzienia.

Zobacz też: Szczecin: AWANTURA na rondzie. Wysiedli z jaguara i ZAATAKOWALI kierowcę!

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?
Pierwsze krokusy na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wkrótce będą ich tysiące!
Nasi Partnerzy polecają