Nowogard: Nie pomogła FOLIA aluminiowa. TO miało trafić za więzienne mury [ZDJĘCIA]

2021-02-25 12:40 gk

W paczce adresowanej do więźnia miały znajdować się ubrania. Podczas kontroli okazało się jednak, że w środku znajduje się przedmiot, który nie powinien trafić do rąk osadzonego. Zaplanowany "przemyt" nie powiódł się.

Do zdarzenia doszło we wtorek w Zakładzie Karnym w Nowogardzie. Podczas kontroli paczki, która miała trafić do jednego z osadzonych, zauważono w niej niedozwolone przedmioty. W momencie prześwietlenia bagażu, na ekranie wyświetlił się... telefon komórkowy. Dołączony był do niego kabel USB i aktywna karta SIM.

- Dzięki profesjonalizmowi oraz rzetelnie wykonywanym obowiązkom służbowym przez funkcjonariusza Zakładu Karnego w Nowogardzie sierż. Tomasza Litwina udało się zapobiec przedostaniu się na teren jednostki przedmiotu niedozwolonego, który ma duży wpływ na zabezpieczenie prawidłowego toku postępowania karnego - tłumaczy rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Nowogardzie, kpt. Przemysław Sońtka.

Zobacz też: Szczecin: Mały chłopczyk tracił przytomność. Groziła mu ŚMIERĆ! Na pomoc ruszyli policjanci

Sprawdzając paczkę urządzeniem do kontroli bagaży i przedmiotów, funkcjonariusz ujawnił "dodatkową" zawartość kurtki. Po jej dokładnym sprawdzeniu okazało się, że wewnątrz znajduje się mini telefon komórkowy z kablem USB. Wszystko było owinięte w folię aluminiową, jednak to "zabezpieczenie" przed ujawnieniem podczas kontroli okazało się nieskuteczne.

- Rzecz jasna przesyłka nie trafiła do adresata - dodaje kpt. Przemysław Sońtka.

Naga kobieta na ulicach Świnoujścia
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE