Nowogard: Nie pomogła FOLIA aluminiowa. TO miało trafić za więzienne mury [ZDJĘCIA]

2021-02-25 12:40

W paczce adresowanej do więźnia miały znajdować się ubrania. Podczas kontroli okazało się jednak, że w środku znajduje się przedmiot, który nie powinien trafić do rąk osadzonego. Zaplanowany "przemyt" nie powiódł się.

Do zdarzenia doszło we wtorek w Zakładzie Karnym w Nowogardzie. Podczas kontroli paczki, która miała trafić do jednego z osadzonych, zauważono w niej niedozwolone przedmioty. W momencie prześwietlenia bagażu, na ekranie wyświetlił się... telefon komórkowy. Dołączony był do niego kabel USB i aktywna karta SIM.

- Dzięki profesjonalizmowi oraz rzetelnie wykonywanym obowiązkom służbowym przez funkcjonariusza Zakładu Karnego w Nowogardzie sierż. Tomasza Litwina udało się zapobiec przedostaniu się na teren jednostki przedmiotu niedozwolonego, który ma duży wpływ na zabezpieczenie prawidłowego toku postępowania karnego - tłumaczy rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Nowogardzie, kpt. Przemysław Sońtka.

Zobacz też: Szczecin: Mały chłopczyk tracił przytomność. Groziła mu ŚMIERĆ! Na pomoc ruszyli policjanci

Sprawdzając paczkę urządzeniem do kontroli bagaży i przedmiotów, funkcjonariusz ujawnił "dodatkową" zawartość kurtki. Po jej dokładnym sprawdzeniu okazało się, że wewnątrz znajduje się mini telefon komórkowy z kablem USB. Wszystko było owinięte w folię aluminiową, jednak to "zabezpieczenie" przed ujawnieniem podczas kontroli okazało się nieskuteczne.

- Rzecz jasna przesyłka nie trafiła do adresata - dodaje kpt. Przemysław Sońtka.

Mógłbyś pracowac w więzieniu? Sprawdź! Pytania z testu na pracownika Służby Więziennej

Pytanie 1 z 18
Bywałem tak ubawiony sprytem oszusta, że życzyłem mu, aby nie był wykryty.
Naga kobieta na ulicach Świnoujścia