Policjanci ruszyli na pomoc 1,5 letniemu dziecku

i

Autor: mat. policji

Szczecin: Mały chłopczyk tracił przytomność. Groziła mu ŚMIERĆ! Na pomoc ruszyli policjanci

2021-02-25 12:00

Dosłownie minuty decydowały o życiu małego dziecka. Chłopiec tracił przytomność i nie mógł oddychać. Na szczęście dzięki błyskawicznej interwencji policjantów szczecińskiej drogówki udało się szybko przekazać go pod opiekę medyków.

Do dramatycznych chwil doszło w środę. Policjanci drogówki, którzy patrolowali ulice Szczecina, zwrócili uwagę na samochód, w którym kierująca korzystała podczas jazdy z telefonu, a pasażerka trzymała na rękach dziecko. Postanowili więc sprawdzić, co się dzieje i zatrzymali pojazd do kontroli.

Szybko okazało się, że kobieta jechała wraz z pasażerką i kilkunastomiesięcznym dzieckiem, które wymagało natychmiastowej pomocy lekarskiej. W trakcie jazdy samochodem kierująca rozmawiała przez telelefon z lekarzem, któremu przekazywała informacje o pogarszającym się stanie zdrowia chłopca.

Zobacz też: OKRUTNE BESTIE zakatowały na śmierć niepełnosprawnego studenta. Sąd był bezlitosny

Policjanci, którzy uczestniczyli w interwencji, sierż. sztab Patryk Szwabowicz i sierż. sztab Kamil Rybiński, widząc, że dziecko jest w złym stanie fizycznym, ma trudności z oddychaniem i słania się na rękach pasażerki, natychmiast podjęli decyzję o pilotażu. Funkcjonariusze doskonale zdawali sobie sprawę z tego jak w tej sytuacji bardzo ważny jest czas.

Przy użyciu sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych w sposób bezpieczny eskortowali kobiety z dzieckiem do jednej ze szczecińskich placówek opieki zdrowotnej. Dzięki ich szybkiej reakcji dziecko bardzo szybko zostało otoczone profesjonalną pomocą medyczną w szpitalu.

Zobacz też: Szczecin: To dopiero FARCIARZ! Wydał trochę drobnych i będzie żył jak KRÓL!

Znasz zasady pierwszej pomocy?

Pytanie 1 z 10
Obowiązek udzielenia pomocy ofiarom wypadku dotyczy:
Pierwsze krokusy na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wkrótce będą ich tysiące!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany