Awantura na rondzie w Szczecinie

i

Autor: YouTube / kadr z filmu

Szczecin: AWANTURA na rondzie. Wysiedli z jaguara i ZAATAKOWALI kierowcę!

2021-02-25 14:28

Jazda na rondach nie jest mocną stroną polskich kierowców. Z powodu nieznajomości przepisów lub celowego ich łamania, często dochodzi do konfliktowych sytuacji. Do tego dochodzi również brak kultury. Do niecodziennego zdarzenia doszło na rondzie u zbiegu ulic Klonowica, Zawadzkiego i Janickiego w Szczecinie, gdzie wzajemnie zablokowały się dwa samochody osobowe i autobus. Pasażerom jednego z pojazdów puściły nerwy.

W sieci pojawił się film, na którym widać całą sytuację. Wszystkie trzy pojazdy, czyli autobus linii 75, srebrna toyota i czarny jaguar, wjechały na niewielkie rondo niemalże jednocześnie. Pojazdy wzajemnie się zablokowały, a wokół ronda utworzył się korek. Żaden z pojazdów nie mógł opuścić skrzyżowania.

W pewnym momencie kierowcy i pasażerom jaguara na tarnowskich tablicach rejestracyjnych puściły nerwy. Wysiedli z samochodu, podeszli do toyoty, krzycząc, uderzając pięścią i kopiąc w drzwi toyoty. Jeden z agresywnych mężczyzn próbował otworzyć drzwi pojazdu. Kierowca toyoty ostatecznie wycofał się z ronda, a kierowca i pasażerowie jaguara wrócili do pojazdu u odjechali.

Zobacz też: Kierowcy, robicie to ŹLE! Tak zmotoryzowani reagowali na wykolejony tramwaj w centrum Szczecina

Całą sytuacja została nagrana wideorejestratorem znajdującym się w jednym z pojazdów dojeżdżających do ronda. Nagranie trafiło do sieci.

Świadków zdarzenia poszukuje szczecińska policja. Jak poinformowała na antenie TVN24 mł. asp. Ewelina Gryszpan ze szczecińskiej policji "policjanci z komisariatu Szczecin-Pogodno wdrożyli czynności wyjaśniające". Świadkowie zdarzenia oraz poszkodowany kierowca srebrnej toyoty, proszeni są o kontakt w tej sprawie.

Sonda
Czy kary dla piratów drogowych powinny być bardziej surowe?
Pierwsze krokusy na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Wkrótce będą ich tysiące!