Przekleństwo niedoświadczonych kierowców, czyli szczecińskie ronda. Gdzie jeździ się najtrudniej? [TOP 10]

2017-02-17 11:53 Grzegorz Kluczyński

Ronda to przekleństwo wielu kierowców, zwłaszcza tych z mniejszym doświadczeniem za kierownicą. W Szczecinie jest ponad 30 skrzyżowań z ruchem okrężnym, a część z nich sprawia kierowcom sporo problemów. Sprawdziliśmy, gdzie jeździ się najtrudniej.  

Zdaniem ekspertów od ruchu drogowego, rondo jest jednym z najlepszych sposobów na płynne poruszanie się po mieście. Tej opinii nie podziela jednak część kierowców, którzy nie posiadają jeszcze większego doświadczenia w kierowaniu samochodem, a wjazd na rondo powoduje u nich paniczny strach. W Szczecinie znajduje się wiele takich skrzyżowań i wciąż powstają kolejne. Obecnie trwa budowa ronda na osiedlu Słonecznym, w najbliższym czasie planowana jest budowa ronda na skrzyżowaniu al. Wojska Polskiego, Arkońskiej i Szafera, przy jeziorze Głębokim, a także na Łasztowni, gdzie ma powstać zupełnie nowy układ komunikacyjny.

Jakich miejsc w Szczecinie powinni unikać kierowcy, którzy boją się jeździć po rondach? Sprawdźcie nasze podsumowanie w galerii powyżej!

A jak powinno się prawidłowo i bez stresu korzystać z ronda? To proste! Zobaczcie na poniższej animacji:

Przeczytaj również: Tutaj postoisz sobie na czerwonym! 8 najgorszych przejść z sygnalizacją dla pieszych w Szczecinie [ZESTAWIENIE]