Koszmar szczecińskich kierowców. Zobacz najgorsze skrzyżowania w mieście! [TOP 10]

2016-04-28 9:25

W Szczecinie jest wiele miejsc, które spędzają kierowcom sen z powiek. Na tych skrzyżowaniach korki, tłok, wymuszanie pierwszeństwa czy kolizje są na porządku dziennym. Sprawdź, które miejsca lepiej omijać, zwłaszcza w godzinach szczytu!

Skomplikowane oznakowanie, kilka pasów ruchu, duże natężenie ruchu, a także "wąskie gardła" często powodują, że przejazd przez skrzyżowanie powoduje u kierowców wściekłość. Najgorzej mają kierowcy z niewielkim doświadczeniem lub przyjezdni. A gdy jeszcze zepsuje się sygnalizacja świetlna, pokonanie skrzyżowania to po prostu horror.

Większość kłopotliwych skrzyżowań znajduje się w centrum Szczecina. W rozładowaniu ruchu pojazdów często nie pomaga nawet sygnalizacja świetlna. Część skrzyżowań znajduje się na obrzeżach miasta. Tutaj najgorzej jest w godzinach szczytu, gdy mieszkańcy ościennych miejscowości pokonują drogę między domem i pracą. Najgorsze są jednak ronda, których kierowcy zdecydowanie nie lubią i nie zawsze potrafią poruszać się po nich prawidłowo.

Przygotowaliśmy dla Was zestawienie najgorszych skrzyżowań w Szczecinie. Czy dopisalibyście coś do tej listy? Czekamy na Wasze komentarze.

Przeczytaj również: Czy potrafisz rozpoznać najważniejsze place Szczecina? Sprawdź swoją spostrzegawczość! [QUIZ]

Nasi Partnerzy polecają