Szczecin w latach 90.

i

Autor: UM Szczecin Szczecin w latach 90.

Tak wyglądał Szczecin prawie ćwierć wieku temu... także z lotu ptaka! Zobacz niesamowity film! [WIDEO]

2016-04-26 9:09

Trasa Zamkowa w budowie, Brama Portowa bez biurowców, Podzamcze bez kamienic, katedra bez strzelistej wieży... Pamiętacie to jeszcze? Tak wyglądał Szczecin w 1992 roku. Niby podobnie, ale jednak inaczej. Zobaczcie niesamowity film sprzed blisko ćwierć wieku!

Na ulicach zdecydowanie mniej samochodów, na torowiskach tramwaje, które obecnie jeżdżą wyłącznie jako atrakcja turystyczna. Miejsca, których już dawno nie ma, a które doskonale pamiętamy. Wszystko wydaje się tak odległe i jednocześnie tak bliskie. Dla części z nas to czasy wczesnego dzieciństwa, dla innych czas dorastania, a jeszcze innych wczesna dorosłość.

Pamiętacie czasy, gdy na hamburgera chodziło się do Mic Maca, a zamiast w galeriach handlowych, najchętniej robiliśmy zakupy na bazarach? Ten film przeniesie Was w przeszłość!

Materiał został wyprodukowany w 1992 roku przez szczecińską wytwórnię filmową "Alfa TV", która realizuje filmy do dnia dzisiejszego. Jeśli chcecie zobaczyć więcej ciekawych materiałów wideo z naszego miasta i regionu, odwiedźcie stronę Polskiej Telewizji Internetowej.

Przeczytaj również: Jedyny taki las w Polsce! Dlaczego rosną w nim krzywe drzewa? [GALERIA]

Nasi Partnerzy polecają