Zobaczcie jak w latach dziewięćdziesiątych szczecinianki dbały o formę! [WIDEO]

2020-02-22 7:16 gk
Gimnastyka poranna w PTV Morze
Autor: pixabay.com / CC0 Gimnastyka poranna w PTV Morze

Teraz mówi się na to "fitness", a kiedyś była to po prostu gimnastyka poranna. W czasach, gdy jeszcze nikt nie znał takich pojęć jak np. Zumba, a w telewizji nie było kilku kanałów tematycznych poświęconych zdrowiu i urodzie, szczecinianki także dbały o formę, m.in dzięki krótkim programom w małej lokalnej stacji telewizyjnej. Zapraszamy Was na krótką wycieczkę w przeszłość!

W 1993 roku wszystko wyglądało trochę inaczej. Ćwiczenia były przygotowane nie przez trenera personalnego z klubu fitness, lecz przez wykładowcę Instytutu Kultury Fizycznej Uniwersytetu Szczecińskiego. Inaczej też wyglądały ćwiczące panie - stroje i fryzury były zgodne z obowiązującą wówczas modą.

Gimnastyka poranna była emitowana na antenie Prywatnej Telewizji Morze - pierwszej takiej stacji w naszym mieście, którą można było odbierać za pomocą zwykłej anteny. Telewizja działała Szczecinie w latach 1991–1994. Obecnie na Facebooku działa Fan-club PTV Morze, gdzie można zobaczyć wiele ciekawych materiałów wideo z archiwum stacji.

Kim są finaliści The Voice Kids?