Kierowcy, robicie to ŹLE! Tak zmotoryzowani reagowali na wykolejony tramwaj w centrum Szczecina

2021-02-24 9:55
Wykolejenie tramwaju na pl. Rodła i reakcje kierowców
Autor: czytelniczka / nagranie monitoringu / kadr z filmu / YouTube

We wtorek po południu, na placu Rodła w centrum Szczecina wykoleił się tramwaj. Taka sytuacja raczej nie powinna już nikogo dziwić, gdyż torowisko w tym miejscu od dawna jest w stanie agonalnym. Mocno zaskakująca okazała się jednak reakcja kierowców, którzy z powodu zablokowanego przejazdu, wykazali się niezwykłą "kreatywnością", graniczącą z głupotą. Chwilami dochodziło do bardzo niebezpiecznych sytuacji.

Gdy wykolejona "dwunastka" zablokowała przejazd w stronę placu Żołnierza, na alei Wyzwolenia błyskawicznie utworzył się spory zator. Część kierowców, z braku możliwości jazdy na wprost, pojechała dalej jedyną możliwą drogą, czyli skręcili w ul. Piłsudskiego. Niestety wielu zmotoryzowanych postanowiło wykazać się wyjątkową fantazją, i postanowili ominąć przeszkodę, wjeżdżając na chodnik i przejście przez torowisko obok przystanku tramwajowego, przeganiając ze swojej drogi pieszych, ignorując przy tym nie tylko przepisy, ale też zdrowy rozsądek. Chwilami dochodziło do bardzo niebezpiecznych sytuacji, nie tylko z udziałem indywidualnych pojazdów, ale nawet miejskiego autobusu czy nauki jazdy. W tym przypadku pośpiech zdecydowanie zwyciężył nad rozumem. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Sytuacja została opanowana dopiero po przyjeździe policji, która skierowała ruch na ulicę Piłsudskiego.

Zobacz też: Szczecin: Jest umowa na dokończenie węzła Kijewo. Kiedy skończy się koszmar kierowców?

Aleksander Doba nie żyje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE