W Dąbiu ktoś celowo podpala lasy

i

Autor: ZUK Szczecin

Szczecin: W Dąbiu grasuje podpalacz! Po raz kolejny strażacy gasili las!

2021-04-30 12:41

To już kolejny raz, gdy w rejonie Dąbia doszło do podpalenia lasu. W akcji gaśniczej brały udział trzy zastępy straży pożarnej. Spłonęło 1000 metrów kwadratowych terenu leśnego. Gdyby nie szybka reakcja, rozmiar strat byłby dużo większy.

- Nie było to pierwsze podpalenie - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Rok temu spłonęło 1,5 hektara lasów i łąki śródleśnej. Strażacy dogaszali pogorzelisko przez cały kolejny dzień.

Podobna sytuacja zdarzyła się w 2019 roku, w tym samym miejscu. Za każdym razem sprawa zgłaszana była na policję. Niestety wciąż nie udało się złapać sprawcy podpaleń.

Do ostatniego podpalenia doszło w minioną środę. Dzięki sprawnej akcji strażaków i pracowników lasów miejskich, udało się uniknąć potężnego pożaru. Mimo to spłonęło 1000 metrów kwadratowych.

- Sytuacja była na tyle poważna, że ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Sprzyja temu susza, która panuje w lasach - dodaje Andrzej Kus. - Sprawa ponownie została zgłoszona na policję.

Zobacz też: Szczecin: Pogotowie ratunkowe ma już nową siedzibę [ZDJĘCIA]

Podczas majówki musimy pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności w lasach miejskich, a także o tym, by stosować się do obowiązujących zasad.

- Przypominamy, że ogniska i grille rozpalamy wyłącznie w wyznaczonych miejscach, czyli w kręgach ogniskowych - mówi Andrzej Kus. - Nie zostawiajmy również po sobie odpadów, a to, co przynieśliśmy – zabierzmy ze sobą.

Zobacz też: Wieża widokowa w Cedyni zachwyca! Atrakcja turystyczna odzyskała dawny blask

Pożar na ul. Jagiellońskiej w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany