Skrzyżowanie Stołczyńskiej, Celulozowej i Ornej

i

Autor: Google Street View

Szczecin: Rusza remont skrzyżowania na Skolwinie. Będą utrudnienia. Nie jedźcie na pamięć!

2021-01-31 7:08

W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace związane z modernizacją skrzyżowania ulic Stołczyńskiej, Celulozowej i Ornej na szczecińskim Skolwinie. Kierowcy będą musieli przygotować się na utrudnienia w tym miejscu.

- Pierwszy etap czasowej organizacji ruchu zakłada połówkowe zamknięcie ul. Stołczyńskiej oraz części pasa ul. Celulozowej i wprowadzenie ruchu wahadłowego za pomocą sygnalizacji - informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Przesunięte zostaną także przystanki autobusowe, a także przejścia dla pieszych na ul. Stołczyńskiej. Ponadto zostanie zamknięty wjazd na ul. Orną na skrzyżowaniu ul. Nehringa z ul. Sprinterską.

W zakres prac budowlanych wchodzi wykonanie modernizacji skrzyżowania ulic Stołczyńska –Celulozowa –Orna wraz z przebudową odcinka sieci teletechnicznej, przestawienie latarni ulicznej, budowa odcinka sieci kanalizacji deszczowej, częściowy remont jezdni i chodników.

Zobacz też: Zachodniopomorscy przedsiębiorcy nie mają złudzeń. "Zmarnowana niedziela"

Prace budowlane podzielono na 3 etapy, podczas których zajęty będzie 1 pas ruchu ulicy Stołczyńskiej lub Celulozowej. Z tego względu we wszystkich planowanych etapach ruch pojazdów będzie sterowany wahadłowo przy pomocy sygnalizacji świetlnej.

Koszt inwestycji to ponad 900 tysięcy złotych. Prace powinny się zakończyć na początku kwietnia.

Zobacz też: Wkrótce zacznie wiercić tunel pod Świną. Mieszkańcy wybiorą nazwę dla "wielkiego kreta"

Skrzyżowanie Stołczyńskiej, Celulozowej i Ornej

i

Autor: ZDiTM Szczecin
Sonda
Często stoisz w korkach?
Ruszyła przebudowa torowisk w centrum Szczecina. Ulica Matejki zamknięta