Szczecin: Nie założył maseczki. Trafił na rok do celi

2022-01-18 9:50
Nie założył maseczki. Trafił do celi
Autor: Alexandra_Koch / CC0 / pixabay.com Nie założył maseczki. Trafił do celi

Gdyby dostosował się do pandemicznych obostrzeń, prawdopodobnie mógłby cieszyć się wolnością nieco dłużej. 64-latek, który został zatrzymany za brak obowiązkowej maseczki, miał na sumieniu jednak zdecydowanie cięższe przewinienia. Mężczyzna trafił za kratki.

Policjanci regularnie sprawdzają czy osoby przebywające w miejscach publicznych respektują obowiązujące przepisy sanitarne. Kontrolują m.in. sklepy, galerie handlowe, środki komunikacji miejskiej itp. pod kątem noszenia maseczek i zachowania dystansu. Pomimo wielu apeli i surowych kar, wiele osób z premedytacją łamie przepisy.

Czytaj też: Pijany kierowca autobusu. Miał zawieźć ludzi ze Szczecina na Ukrainę

Do takiej sytuacji doszło w miniony weekend na szczecińskim dworcu, gdzie policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei sprawdzali czy podróżni stosują się do obowiązujących zasad. Ich uwagę zwrócił mężczyzna, który w poczekalni nie zakrywał ust i nosa. W trakcie interwencji okazało się, że 64-latek ma na sumieniu zdecydowanie więcej, niż tylko brak obowiązkowej maseczki.

Po sprawdzeniu dokumentów okazało się bowiem, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego. 64-latek został zatrzymany i ostatecznie trafił tam, gdzie powinien aktualnie się znajdować, czyli do więziennej celi, gdzie w odosobnieniu spędzi najbliższy rok.

Czytaj też: Police: Zapomniał o maseczce, święta spędzi za kratkami

Sonda
Czy przestrzegasz obostrzeń koronawirusowych (maseczki, dezynfekcja, dystans)?
Stracił samochód przez covid
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE