Nie założył maseczki. Trafił do celi

i

Autor: Alexandra_Koch / CC0 / pixabay.com Nie założył maseczki. Trafił do celi

Szczecin: Nie założył maseczki. Trafił na rok do celi

2022-01-18 9:50

Gdyby dostosował się do pandemicznych obostrzeń, prawdopodobnie mógłby cieszyć się wolnością nieco dłużej. 64-latek, który został zatrzymany za brak obowiązkowej maseczki, miał na sumieniu jednak zdecydowanie cięższe przewinienia. Mężczyzna trafił za kratki.

Policjanci regularnie sprawdzają czy osoby przebywające w miejscach publicznych respektują obowiązujące przepisy sanitarne. Kontrolują m.in. sklepy, galerie handlowe, środki komunikacji miejskiej itp. pod kątem noszenia maseczek i zachowania dystansu. Pomimo wielu apeli i surowych kar, wiele osób z premedytacją łamie przepisy.

Czytaj też: Pijany kierowca autobusu. Miał zawieźć ludzi ze Szczecina na Ukrainę

Do takiej sytuacji doszło w miniony weekend na szczecińskim dworcu, gdzie policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei sprawdzali czy podróżni stosują się do obowiązujących zasad. Ich uwagę zwrócił mężczyzna, który w poczekalni nie zakrywał ust i nosa. W trakcie interwencji okazało się, że 64-latek ma na sumieniu zdecydowanie więcej, niż tylko brak obowiązkowej maseczki.

Po sprawdzeniu dokumentów okazało się bowiem, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego. 64-latek został zatrzymany i ostatecznie trafił tam, gdzie powinien aktualnie się znajdować, czyli do więziennej celi, gdzie w odosobnieniu spędzi najbliższy rok.

Czytaj też: Police: Zapomniał o maseczce, święta spędzi za kratkami

Sonda
Czy przestrzegasz obostrzeń koronawirusowych (maseczki, dezynfekcja, dystans)?
Stracił samochód przez covid