Pościg na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Uciekającym był 17-latek. Miał powody, by unikać policji

2022-01-13 8:21
Pościg na Jasnych Błoniach w Szczecinie. 17-latek miał powody do ucieczki
Autor: mat. policji Młody mężczyzna spowodował kolizję, a następnie rzucił się do ucieczki

Spektakularna akcja, która miała miejsce we wtorek, 11 stycznia na Jasnych Błoniach w Szczecinie, zakończyła się zatrzymaniem dwóch osób. Mężczyzna, który spowodował niegroźną kolizję wynajętym samochodem, rzucił się do ucieczki. Jak się okazało, 17-latek miał powody, by unikać spotkania ze stróżami prawa.

Do zdarzenia doszło około godz. 16:00, w rejonie skrzyżowania ulic Królowej Korony Polskiej i Ogińskiego. Doszło tam do niegroźnej kolizji dwóch pojazdów. Sprawca, który poruszał się toyotą z wypożyczalni, niespodziewanie rzucił się do ucieczki. W pewnym momencie wjechał na parkową alejkę i ostatecznie zawisł na barierce oddzielającej ciąg pieszy od trawnika. Młodzi mężczyźni, którzy znajdowali się w pojeździe, wyskoczyli z niego i zaczęli uciekać.

Czytaj więcej: Pościg na Jasnych Błoniach w Szczecinie. Uciekał samochodem z wypożyczalni

W pościg za nimi rzucili się przypadkowi świadkowie. Istniało podejrzenie, że uciekinierzy mogą znajdować się pod wpływem alkoholu lub narkotyków, gdyż po drodze wyrzucali małe zawiniątka z folii aluminiowej.

"Zaangażowani w interwencję policjanci przeprowadzili na miejscu czynności procesowe, zabezpieczyli ślady, ustalili świadków i prawdopodobny przebieg całego zdarzenia, ujawniając i zabezpieczając zabronione środki odurzające" - informuje biuro prasowe szczecińskiej policji. "17-letni sprawca kolizji został zatrzymany i pobrano od niego krew do dalszych badań. Policjanci z Komisariatu Policji Szczecin – Niebuszewo prowadzą w tej sprawie czynności wyjaśniające."

Policjanci chwalą postawę osób, które widziały całe zajście i przyczyniły się do zatrzymania sprawców.

"Świadkowie zdarzenia wykazali się wzorową obywatelską postawą i odpowiedzialnością. Dzięki ich czujności nieodpowiedzialnemu kierowcy to zdarzenie nie ujdzie na sucho" - podkreślają policjanci. - "Pamiętajmy, że ujęcie obywatelskie to przywilej wynikający z przepisów. Sprawcę można ująć zarówno na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa lub w pościgu podjętym bezpośrednio po jego popełnieniu. Następnie taką osobę należy niezwłocznie przekazać policji."

Czytaj też: Szczecin: Pędził audi na złamanie karku. Słono za to zapłaci

Sonda
Czy kary za posiadanie znacznej ilości narkotyków powinny być wyższe?
Bójka na ulicach Szczecinka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE