Szczecin: Pędził audi na złamanie karku. Słono za to zapłaci

i

Autor: webandi / CC0 / pixabay.com Szczecin: Pędził audi na złamanie karku. Słono za to zapłaci

Szczecin: Pędził audi na złamanie karku. Słono za to zapłaci

2022-01-12 7:47

Potraktował ulicę w centrum miasta jak tor wyścigowy, teraz poniesie konsekwencje. 34-letni kierowca audi, nie dość, że stracił prawo jazdy, to jeszcze musi liczyć się z dużymi wydatkami. Nowy taryfikator mandatów jest bezlitosny dla piratów drogowych.

Od 1 stycznia obowiązują nowe przepisy, zaostrzające kary dla kierowców, którzy popełniają wykroczenia. Przekonał się o tym 34-latek, który w miniony weekend, na ulicy Sczanieckiej w Szczecinie rozpędził się osobowym audi do 134 km/h, czyli przekroczył dozwoloną prędkość aż o 84 km/h.

Czytaj też: Szczecin: Pijany Ukrainiec na hulajnodze zderzył się z autem. Zapłaci ogromny mandat!

Mężczyzna musi teraz liczyć się z surowymi konsekwencjami swojego lekkomyślnego zachowania. Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, policjanci nałożyli na niego mandat w wysokości 2500 złotych. Mężczyzna otrzymał również 10 punktów karnych i dodatkowo stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę za kierownicą oraz zdjęcie nogi z gazu i przypominają, że nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych, a osoby, które nie przestrzegają przepisów i obowiązujących limitów prędkości, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Czytaj też: Śmierdzący problem i ogromne utrudnienia. 20 ton gnojowicy wylało się na drogę w Złocieńcu [ZDJĘCIA]

Sonda
Co sądzisz o nowym taryfikatorze mandatów?
Ostatnie przygotowania do otwarcia węzła Łękno w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają