Tak zmienił się węzeł Łękno

i

Autor: Grzegorz Kluczyński / Google Street View Okolice węzła Łękno kilka lat temu i obecnie

Pamiętacie jak wyglądał kiedyś węzeł Łękno? Różnice robią wrażenie! [ZDJĘCIA]

2022-01-06 3:00

Jego budowa trwała ponad trzy lata, czyli o ponad rok dłużej, niż pierwotnie zakładano. Węzeł Łękno to jedna z największych inwestycji drogowych ostatnich lat w Szczecinie, która na zawsze zmieniła oblicze tej części miasta. Zobaczcie, jakie zmiany nastąpiły w ciągu zaledwie kilku lat!

Ogromne skrzyżowanie, nowe wiadukty, przesunięta linia kolejowa i nowy odcinek trasy śródmiejskiej - to tylko część zmian, jakie nastąpiły na Łęknie. W ciągu trzech lat krajobraz tej części miasta zmienił się diametralnie. Czy pamiętacie jeszcze jak wyglądało to miejsce przed przebudową? W poniższej galerii znajdziecie porównanie kilku miejsc w rejonie nowego węzła komunikacyjnego. Różnic jest naprawdę sporo!

Czytaj też: Trudno w to uwierzyć, ale to wciąż ta sama ulica! Przyjaciół Żołnierza w Szczecinie ponad 20 lat temu i dziś. Różnice robią wrażenie! [ZDJĘCIA]

Otwarty 5 stycznia 2022 roku węzeł Łękno jest również jedną z najbardziej opóźnionych inwestycji ostatnich lat. Przypomnijmy, pierwotnie jego budowa miała zakończyć się jesienią 2020 roku, czyli ponad rok temu.

Czytaj też: Przez pół wieku ten fragment Szczecina zmienił się nie do poznania! Zobacz różnice! [ZDJĘCIA]

Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
Ostatnie przygotowania do otwarcia węzła Łękno w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają