Trudno w to uwierzyć, ale to wciąż ta sama ulica! Przyjaciół Żołnierza w Szczecinie ponad 20 lat temu i dziś. Różnice robią wrażenie! [ZDJĘCIA]

2021-11-21 1:00
Ulica Przyjaciół Żołnierza dawniej i dziś
Autor: UM Szczecin / Grzegorz Kluczyński Ulica Przyjaciół Żołnierza dawniej i dziś

Dziś przebiega tędy jedna z najbardziej uczęszczanych arterii drogowych w mieście. Wokół niej wyrosły dziesiątki nowych budynków mieszkalnych i centra handlowe. A zaledwie dwie dekady temu była to wąska droga, wyłożona nierównym asfaltem lub "kocimi łbami", która przebiegała między osiedlem z wielkiej płyty i ogródkami działkowymi. Zobaczcie jak zmieniła się ulica Przyjaciół Żołnierza!

Kilkanaście lat temu ta niepozornie wyglądająca ulica stała się częścią Obwodnicy Śródmiejskiej (obecnie określanej również mianem Trasy Średnicowej). Osiedle mieszkaniowe rozrosło się, w miejscu dawnego targowiska i ogródków działkowych powstało centrum handlowe, bar szybkiej obsługi i supermarket, obok których wybudowano też jeden z najwyższych budynków mieszkalnych w Szczecinie. Obok powstała zupełnie nowa ulica Przyjaciół Ronda, która łączy ulicę Przyjaciół Żołnierza z ulicą Bandurskiego.

Czytaj też: Okazałe drzewa na Turzynie poszły pod topór. Czy będą nowe nasadzenia? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Nową funkcję zyskała również dawna cegielnia zlokalizowana w rejonie skrzyżowania z ul. Warcisława, która zyskała nowe życie. W zrekonstruowanym budynku powstały liczne sklepy i zakłady usługowe.

Budowa Obwodnicy Śródmiejskiej i nowych osiedli mieszkaniowych sprawiła, że dotychczas nieco peryferyjna część miasta, zyskała zupełnie nowe oblicze.

Czytaj też: Odkrycie w centrum Szczecina. Stare torowisko przetrwało pół wieku pod asfaltem [ZDJĘCIA, WIDEO]

W poniższej galerii znajdziecie liczne zdjęcia ulicy Przyjaciół Żołnierza z drugiej połowy lat 90. XX wieku i z czasów współczesnych. I chociaż dzielą je zaledwie dwie dekady, to różnice są naprawdę ogromne!

Sonda
Czy Szczecin jest zielonym miastem?
Odkrycie w centrum Szczecina. Tory tramwajowe przetrwały pod asfaltem pół wieku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE