Pijany kierowca autobusu. Miał zawieźć ludzi ze Szczecina na Ukrainę

i

Autor: mat. policji Pijany kierowca autobusu. Miał zawieźć ludzi ze Szczecina na Ukrainę

Pijany kierowca autobusu. Miał zawieźć ludzi ze Szczecina na Ukrainę

2022-01-18 9:20

44-letni Ukrainiec będzie miał poważne kłopoty. Mężczyzna prowadził autokar pod wpływem alkoholu. W tym stanie zamierzał dojechać aż na Ukrainę, wioząc ze sobą pasażerów i narażając ich na niebezpieczeństwo. Jego plany na szczęście pokrzyżowali policjanci szczecińskiej drogówki.

W niedzielę, 16 stycznia, w godzinach porannych, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli autobus turystyczny jadący ze Szczecina do Chersonia na południu Ukrainy. Za kierownicą siedział 44-letni Ukrainiec. Już wstępne badanie trzeźwości pokazało, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Dokładny pomiar wskazał, że 44-latek miał blisko pół promila alkoholu w organizmie. W takim stanie już wiózł dwóch pasażerów oraz planował zabrać ze sobą większą liczbę osób.

Czytaj też: Szczecin: Pijany Ukrainiec na hulajnodze zderzył się z autem. Zapłaci ogromny mandat!

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć

Funkcjonariusze uniemożliwili mu dalszą jazdę i zatrzymali uprawnienia do kierowania pojazdami. Grożą mu poważne konsekwencje. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna wkrótce odpowie przed sądem.

Policjanci przypominają, że pijani kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie na drogach, a każda, nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości.

Czytaj też: Z powodu pandemii brakuje krwi. Czy grozi nam kryzys krwiodawstwa?

Sonda
Nowe kary dla pijanych kierowców. Co o nich sądzisz?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany