Szczecin: Napadł starszą panią w jej własnym domu. 40-latek szybko wpadł w ręce policji

2022-01-21 9:21
Kajdanki
Autor: mat. policji

Wtargnął do mieszkania starszej kobiety i ukradł jej pieniądze, grożąc niebezpiecznym narzędziem. 40-letni mężczyzna długo nie nacieszył się jednak zdobytym łupem i wolnością. Dzięki sprawnym działaniom kryminalnych z komisariatu Szczecin Niebuszewo, szybko został namierzony i zatrzymany.

Policjanci otrzymali informację o napadzie od sąsiadki poszkodowanej kobiety. Starsza pani została napadnięta we własnym mieszkaniu, a sprawca ukradł jej pieniądze, grożąc przy tym niebezpiecznym narzędziem. Ze względu na problemy z poruszaniem się pokrzywdzonej oraz brakiem telefonu, kobieta zgłosiła przestępstwo po kilku dniach.

Czytaj też: Agresywna 33-latka zaatakowała na przystanku w centrum Szczecina. Wszystkiemu przyglądał się jej kolega

Dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska przestępczego, kryminalni szybko ustalili tożsamość napastnika, a jego zatrzymanie było tylko kwestią czasu. Jeszcze tego samego dnia podejrzewany o dokonanie kradzieży rozbójniczej 40-latek został zatrzymany.

Jak się okazało, szczecinianin był już wcześniej notowany, między innymi za przestępstwa przeciwko mieniu.

Wkrótce 40-latek odpowie za swoje czyny. Za dokonanie rozboju grozi mu do 10 lat więzienia.

Czytaj też: Takiej służby policjanci się nie spodziewali. Finał na szczecińskiej porodówce

Sonda
Zostałeś kiedyś okradziony?
Opłaty za parkowanie odniosły skutek. Na szczecińskim Podzamczu zrobiło się luźniej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE