Szczecin. Młoda dziewczyna spadła z wysokości na imprezie. Medycy odkryli coś strasznego

i

Autor: Paweł Skraba / Super Express / CC Pixabay.com / Zdjęcie ilustracyjne Szczecin. Młoda dziewczyna spadła z wysokości na imprezie. Medycy odkryli coś strasznego

Szczecin. Młoda dziewczyna spadła z wysokości na imprezie. Medycy odkryli coś strasznego

2022-01-06 12:46

Szczecin. Medycy codziennie walczą z trudnymi przypadkami. Pandemia spowodowała, że muszą zachowywać jeszcze większą czujność niż zazwyczaj. W nocy z wtorku na środę (4/5.01.2022) ratownicy interweniowali młodej kobiety, która spadła z wysokości w centrum Szczecina. Na jaw wyszła skrajna nieodpowiedzialność jednego z uczestników imprezy, związana z koronawirusem.

Organizowanie imprez w czasach pandemii koronawirusa nie jest obecnie zabronione. Mieszkańcy Szczecina szukają rozrywki i za to nie można ich karać. Niestety nie brakuje takich, którzy wykazują się skrajną nieodpowiedzialnością. Dowodem na to historia z początku 2022 roku, którą opisują na swojej stronie na Facebooku przedstawiciele Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie. - Pamiętacie akcję #NieKłamMedyka, która pojawiła się na początku pandemii? Prosiliśmy wówczas, aby przyznawać się, do zakażenia koronawirusem lub ewentualnego kontaktu z osobą zakażoną podczas wzywania pogotowia. Myśleliśmy, że jest to już sprawa tak oczywista, że nie trzeba o niej przypominać. Myliliśmy się… - tak zaczęli autorzy wpisu. To, co widzimy niżej jest wstrząsające. Jeden z bawiących się na imprezie naraził znajomych i nie tylko na śmiertelne niebezpieczeństwo.

Zobacz też: Szczecin: Potrącenie kobiety na ul. Królewskiego. Poszukiwani świadkowie

Szczecin. Spadła z wysokości. Medycy odkryli brutalną prawdę

Przedstawiciele WSPR Szczecin ujawniają, że w nocy z wtorku na środę otrzymali wezwanie do młodej kobiety, która spadła z wysokości w centrum Szczecina. Na imprezie, podczas której doszło do tego niepokojącego zdarzenia bawiło się kilkanaście osób. Interweniowali medycy oraz policja. Wtedy na jaw zaczeły wychodzić fakty, które nigdy nie powinny mieć miejsca.

- Pacjentka finalnie trafiła do szpitala, ale okazało się, że jest zakażona koronawirusem. Ona sama mogła o tym wcześniej nie wiedzieć, ale kiedy sprawa wyszła na jaw, do potwierdzonego aktualnego zakażenia koronawirusem przyznał się jeden z uczestników imprezy. Za nic miał sobie jednak nałożoną na niego izolację, wychodził z domu, bawił się ze znajomymi i narażał innych na zakażenie - informują wstrząśnięci ratownicy.

Medycy zgłosili sprawę do sanepidu i apelują do innych o zdrowy rozsądek. Tylko w czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 16,5 tysiącach przypadkach koronawirusa i ponad 600 zgonach. Sprawa jest bardzo poważna. - Zatajanie pełnych informacji lub wprowadzanie w błąd dyspozytora jest skrajnie nieodpowiedzialne. Apelujemy do mieszkańców, aby zachowali rozwagę, przekazywali pełne i prawdziwe informacje o swoim stanie zdrowia. Jeżeli jesteście zakażeni koronawirusem i przebywajcie na izolacji, pozostańcie w domu do czasu pełnego wyzdrowienia i końca izolacji. Nie zatajajcie informacji o swoim stanie zdrowia, ale też nie wzywajcie karetki do zmyślonych urazów czy dolegliwości i nie próbujcie wymusić przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego udając, że wasze życie jest zagrożone - podkreślają przedstawiciele WSPR Szczecin.

Sonda
Czy odwołałaś/eś jakieś zabiegi ze względu na strach przed koronawirusem?
Most w centrum Szczecina w katastrofalnym stanie. Wkrótce zbudują nowy
Nasi Partnerzy polecają