Ranna sarenka na ul. Taczaka

i

Autor: Straż Miejska w Szczecinie

Szczecin: Mała sarenka CUDEM uszła z życiem. Na pomoc ruszyli strażnicy miejscy

2021-05-11 13:26

Spacer ulicami Szczecina mógł zakończyć się tragicznie dla małej sarenki, która najprawdopodobniej została mocno poturbowana przez przejeżdżający samochód i leżała tuż obok przystanku autobusowego. Na pomoc rannemu zwierzęciu ruszyli strażnicy miejscy.

Do niecodziennej interwencji doszło we wtorkowe przedpołudnie na ulicy Taczaka. Funkcjonariusze patrolujący okolice Pogodna, Krzekowa i Bezrzecza natknęli się właśnie na zwierzaka, dla którego spacerowanie ulicami miasta mogło mieć tragiczny finał.

- Jadąc ulicą Taczaka na wysokości przystanku "Kmieca" zauważyli leżącą małą sarnę - mówi st. insp. Joanna Wojtach ze szczecińskiej straży miejskiej. - Już na pierwszy rzut oka widać było, że zwierzę zostało poturbowane przez jakiś pojazd.

Zobacz też: Chcieli napić się piwa pod chmurką, zrobili więć coś NIEOCZEKIWANEGO! [ZDJĘCIA]

Sarna najprawdopodobniej przebiegała przez ruchliwą ulicę i została potrącona przez przejeżdżający pojazd. Nie wiadomo jednak w jaki sposób znalazła się na przystanku.

- Czy kierowca pojazdu tam przeniósł zwierzę, czy tez sarna instynktownie, ostatkiem sił sama się tam dostała i szukała pomocy? Przy rannym zwierzęciu nie było nikogo, zatem należy sądzić, iż sprawca potrącenia tej pięknej sarenki po prostu uciekł z miejsca zdarzenia nie zawiadamiając żadnej służby, mogącej pomóc zwierzęciu - dodaje Joanna Wojtach.

Na szczęście w tej dość nieszczęśliwej sytuacji strażnicy miejscy okazali się czujni i nie zbagatelizowali sprawy. Troskliwie zajęli się sarenką, w oczekiwaniu na przybycie łowczego miejskiego okryli ranną kocem ratowniczym, bo zwierzę dygotało, nie wiadomo, czy z powodu zimna, czy w w wyniku odniesionych ran, czy też po prostu z przerażenia.

Łowczy zawiadomiony przez dyżurnego operatora straży miejskiej, zabrał ranne zwierzę do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Załomiu. Otoczona fachową pomocą sarenka będzie tam nabierać sił i wracać do zdrowia.

Zobacz też: Ktoś brutalnie OKALECZYŁ drzewo w centrum Szczecina. Grozi mu wycięcie? [ZDJĘCIA]

Pies zostawiony w rozgrzanym kamperze na pewną śmierć. Uratowali go bohaterscy strażnicy miejscy