Strefa dla pijących na ul. Parkowej

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szczecin: Chcieli napić się piwa pod chmurką, zrobili więć coś NIEOCZEKIWANEGO! [ZDJĘCIA]

2021-05-10 9:47

Zrobiło się ciepło i niektórym zaczęło doskwierać pragnienie. W Szczecinie jest jednak tylko jedno miejsce, w którym można legalnie spożywać napoje niskoalkoholowe w przestrzeni publicznej. Jest to fragment bulwaru nad Odrą. Mieszkańcy ulicy Parkowej najprawdopodobniej stwierdzili, że to trochę za daleko i postanowili znaleźć oryginalne rozwiązanie.

Nie od dziś mówi się, że ulica Parkowa i jej okolice, to dość specyficzne miejsce na mapie Szczecina. Dzieją się tutaj bowiem różne dziwne rzeczy, np. kilka miesięcy temu kilku młodych mężczyzn postanowiło zorganizować sobie "plenerowy" salon fryzjerski na środku skrzyżowania.

Czytaj więcej: Zrobili TO na środku skrzyżowania! Przebili nawet samą BALBINĘ!

Tym razem mieszkańcy ulicy Parkowej wykazali się kolejną oryginalną inicjatywą. Mianowicie tuż przy sklepie "Stoczniowiec" powstała specjalna "strefa", gdzie "wolno sporzywać alkohol" (pisownia oryginalna). Patent był bardzo prosty. Ktoś namalował farbą w sprayu na chodniku linie i opisał miejsce - wszystko w jaskrawych kolorach, żeby było widoczne z daleka. Pojawiło się również krzesło... niestety nieco zepsute, więc będzie raczej niemożliwe, by ktoś mógł na nim usiąść.

Całą tę sytuację można jednak potraktować w kategorii żartu. Przypominamy, że spożywanie alkoholu w miejscach publicznych jest wykroczeniem i podlega karze grzywny. Lepiej więc nie ryzykować "piwa pod chmurką" w tej kolorowej "strefie", gdyż może to się skończyć przykrymi konsekwencjami.

Zobacz też: Na ich widok każdy kierowca gwałtownie HAMUJE! Niecodzienny sposób na piratów drogowych

Co sądzicie o wyjątkowej "kreatywności" mieszkańców ul. Parkowej? Piszcie w komentarzach!

Rozebrał się i wskoczył do kanału portowego. Interweniowała policja