Róże w śniegu

i

Autor: TanteTati / CC0 / pixabay.com

Szczecin: Jest DECYZJA sanepidu w sprawie słynnej "kwiaciarni na lodzie"

2021-01-04 12:20

O tej nietypowej "kwiaciarni" zrobiło się głośno w całej Polsce. Z powodu pandemicznych obostrzeń, lodowisko na os. Majowym w Szczecinie stało się tymczasowo magazynem z kwiatami, którego klienci mogli korzystać jeżdżąc na łyżwach. Po przeprowadzonej kontroli, sanepid podjął decyzję odnośnie tej dość oryginalnej działalności.

Na pomysł "przebranżowienia" wpadł właściciel lodowiska, który chciał uniknąć ogromnych strat spowodowanych obostrzeniami. Na środku tafli lodowiska ustawiono kwiaty, a klienci, zamiast biletów, otrzymywali kartę wstępu do magazynu, w którym mogli odebrać np. róże. Mogli to jednak zrobić, ubierając łyżwy.

Zobacz też: Kwiaciarnia na środku lodowiska. Tak w Szczecinie omija się pandemiczne obostrzenia

Po kontroli, którą w niedzielę po południu przeprowadzili wspólnie policjanci i inspektorzy z sanepidu, podjęto decyzję o natychmiastowym zamknięciu nietypowej kwiaciarni - informuje TVN24. Pracownicy sanepidu uznali bowiem, że jest to nadal lodowisko, a biorąc pod uwagę obowiązujące przepisy, lodowiska muszą być teraz zamknięte.

Pomimo decyzji podjętej pod niedzielnej kontroli, w poniedziałek "kwiaciarnia na lodzie" została jednak ponownie otwarta.

Przypomnijmy, z powodu obostrzeń spowodowanych pandemią, jakakolwiek aktywność fizyczna jest praktycznie niemożliwa. Nieczynne są bowiem baseny, siłownie, kluby fitness, a w sezonie zimowym również lodowiska i stoki narciarskie.

Zobacz też: PRZERAŻAJĄCE statystyki zgonów w Zachodniopomorskiem. Ludzie MASOWO umierają!

Sonda
Koronawirus. Co myślisz o sposobach przedsiębiorców na "radzenie" sobie z obostrzeniami w czasie pandemii?
Kwarantanna narodowa to żart. Lodowiska zamieniły się w kwiaciarnie, stoki narciarskie zapraszają turystów z sankami. Komentarz Adama Federa [WIDEO]
Nasi Partnerzy polecają