Meczet

i

Autor: UnFlOb / CC0 / pixabay.com

Chcieli zapobiec "islamizacji" Polski i planowali ATAK TERRORYSTYCZNY! Zatrzymania również w Szczecinie

2021-01-04 11:47

W imię zapobieżenia "islamizacji" Polski planowali atak terrorystyczny na meczet. Wkrótce skrajni nacjonaliści odpowiedzą przed wymiarem sprawiedliwości. Szczeciński oddział Prokuratury Krajowej skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko trójce mężczyzn, zatrzymanych w Szczecinie i Warszawie.

Do zatrzymań doszło w listopadzie 2019 roku, m.in. na ulicy Kolumba w Szczecinie, gdzie zatrzymano jednego z mężczyzn. Śledztwo w tej sprawie toczyło się przez ponad rok i zakończyło w grudniu 2020 roku.

Wspólne śledztwo Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Zachodniopomorskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie było prowadzone przeciwko trzem osobom. Dwie z nich są oskarżone o przygotowania do ataku terrorystycznego z użyciem materiałów wybuchowych, do którego miało dojść w jednym z meczetów na terenie kraju. Sprawcy planowali także rozprzestrzenianie substancji trujących wobec określonych osób. Jak informuje ABW, chodziło o zapobieżenie tzw. „islamizacji” Polski.

Zobacz też: PRZERAŻAJĄCE statystyki zgonów w Zachodniopomorskiem. Ludzie MASOWO umierają!

Oskarżeni wyrażali skrajnie prawicowe poglądy, przy czym jeden z nich publicznie wskazywał na konieczność eksterminacji grup wyznaniowych, nawoływał do przemocy, do popełnienia przestępstw, do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych oraz wyznaniowych. Drugi ze sprawców stworzył opracowanie, swego rodzaju manifest będący uzewnętrznieniem jego osobistych uprzedzeń, islamofobii, a także nawołujący do prześladowania przybyszów spoza granic Polski - począwszy od działań o charakterze chuligańskim, zastraszającym, aż po użycie broni palnej i materiałów wybuchowych - informuje ABW.

W trakcie śledztwa zabezpieczono materiały wybuchowe, broń palną i amunicję, a także produkty i narzędzia umożliwiające produkcję materiałów wybuchowych i prekursory narkotykowe.

Oskarżonym grozi do 10 lat więzienia.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Sonda
Czy obawiasz się zamachu terrorystycznego?
Elewacja Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie budzi emocje. To jednak nie ostateczny efekt
Nasi Partnerzy polecają