Trumna

i

Autor: Shutterstock

PRZERAŻAJĄCE statystyki zgonów w Zachodniopomorskiem. Ludzie MASOWO umierają!

2020-12-16 13:27

Te liczby przerażają! Liczba zgonów w województwie zachodniopomorskim rośnie w zastraszającym tempie. Według danych Rejestru Stanu Cywilnego, w listopadzie 2020 roku, na Pomorzu Zachodnim odnotowano ponad 2600 zgonów. To prawie o jedną trzecią więcej niż w październiku i o prawie 70 procent więcej niż rok temu w tym samym czasie. Tak przerażających statystyk nie notowano w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat.

W Zachodniopomorskiem, w listopadzie 2020 r. zmarły 2464 osoby. Dla porównania, w październiku liczba zgonów wynosiła 1881. Oznacza to prawie 31-procentowy wzrost zaledwie w ciągu jednego miesiąca.

W porównaniu z analogicznym okresem w ubiegłym roku, statystyki wyglądają jeszcze gorzej. W listopadzie 2019 roku w Zachodniopomorskiem zmarło 1451 osób, co oznacza wzrost o ponad 69 procent.

Zobacz też: Dobropole Pyrzyckie: Jest zarzut dla matki, która odcięła kciuk 4-letniemu synkowi. Co jej grozi?

Czy przyczyną tak dramatycznej sytuacji jest koronawirus? Z całą pewnością tak, jednak tylko po części w bezpośredni sposób. Z powodu zmian w systemie zdrowotnym, wielu pacjentów ma utrudniony dostęp do opieki medycznej. W szpitalach brakuje miejsc, ponieważ część oddziałów została przekształcona na covidowe. Z powodu utrudnień w dostępie do lekarzy, zbyt późno trafiają do nich pacjenci onkologiczni, którzy często wymagają natychmiastowej terapii.

Podobna sytuacja jest w wielu innych regionach w Polsce. W całym kraju, w listopadzie zmarło ponad 64 tysiące osób. Jest to najgorszy miesiąc od zakończenia II wojny światowej.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce na swiecsie.se.pl

TRAGICZNY bilans zgonów w Polsce. Druga fala epidemii zabija Polaków
Sonda
Gdy szczepionka będzie dostępna zaszczepisz się?