Wypadek, zdjęcie poglądowe

i

Autor: SHUTTERSTOCK Roztrzaskany reflektor samochodu

Szczecin: Jechał za szybko i skasował słup. Później próbował oszukać policjantów. Słono za to zapłaci

2022-02-08 8:34

Jechał tak szybko, że stracił panowanie nad samochodem i wjechał w słup. 26-latek ze Szczecina, chcąc uniknąć odpowiedzialności za spowodowanie kolizji i "rozmnożenia" już dość pokaźnej liczby punktów karnych, próbował użyć podstępu. Nie udało mu się. Ta przejażdżka będzie go słono kosztować.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu na ulicy Eskadrowej w Szczecinie. Policjanci drogówki interweniowali w sprawie kolizji osobowej skody z przydrożnym słupem. Wyglądało groźnie, jednak na szczęście nikomu nic się nie stało.

Na miejscu mundurowi zastali dwóch mężczyzn. Jeden z nich z miejsca przyznał się do kierowania pojazdem i uderzenia w przydrożną latarnię.latarnię. Jednak zapis monitoringu wskazywał zupełnie coś innego. Za kierownicą siedział bowiem, drugi z mężczyzn, który w rozmowie z policjantami twierdził, że jest pasażerem.

Czytaj też: Szczecin: Pobił kasjerkę za dwie butelki alkoholu. Sklepowy złodziej stanie przed sądem

Ostatecznie 26-latek przyznał się, że chcąc uniknąć ukarania z powodu dużej ilości punktów karnych poprosił kolegę o wzięcie winy na siebie. Mężczyzna był już bowiem wielokrotnie karany mandatami za przekroczenia dozwolonej prędkości.

Na szczęście tym razem obyło się bez ofiar. Ucierpiał jedynie słup... i portfel 26-latka. Za spowodowanie kolizji, mężczyzna został ukarany wyjątkowo wysokim mandatem. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie musiał zapłacić 5 tysięcy złotych.

Czytaj też: Szczecin: 13-latek wyszedł z domu i zostawił list pożegnalny. Wzruszające słowa rodziców

Sonda
Co sądzisz o nowym taryfikatorze mandatów?
Piraci drogowi w Zachodniopomorskiem. Ich wyczyny budzą grozę!
Nasi Partnerzy polecają