Pobił kasjerkę za dwie butelki alkoholu. Sklepowy złodziej stanie przed sądem

i

Autor: KirsiV / CC0 / pixabay.com Pobił kasjerkę za dwie butelki alkoholu. Sklepowy złodziej stanie przed sądem

Szczecin: Pobił kasjerkę za dwie butelki alkoholu. Sklepowy złodziej stanie przed sądem

2022-02-07 14:00

Ukradł w sklepie dwie butelki alkoholu. Gdy ekspedientki próbowały mu uniemożliwić wyjście z niezapłaconym towarem, brutalnie zaatakował jedną z nich. 40-latek wkrótce odpowie za swoje czyny przed sądem. Grozi mu nawet dziesięć lat za kratkami.

Prokuratura Rejonowa Szczecin Śródmieście zakończyła śledztwo w sprawie kradzieży alkoholu, do której doszło kilka miesięcy temu w jednym ze szczecińskich sklepów należącym do dużej sieci handlowej.

- Jak ustalono w dniu 19 września 2021 r. podejrzany udał się do jednego ze sklepów sieciowych usytuowanych w centrum Szczecina. Tam z półki zabrał dwie butelki alkoholu, które schował do spodni, po czym skierował się do wyjścia - informuje prok. Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - Tam został zatrzymany przez dwie pracownice, które zamierzały uniemożliwić podejrzanemu wyjście z towarem bez uiszczenia za niego zapłaty. Wówczas mężczyzna w celu utrzymania się w posiadaniu zabranych rzeczy szarpał i odpychał pokrzywdzone, które skutecznie uniemożliwiły mu opuszczenie sklepu.

Czytaj też: Szczecin: 13-latek wyszedł z domu i zostawił list pożegnalny. Wzruszające słowa rodziców

Wskutek szarpaniny, jedna z kobiet doznała obrażeń ręki. Agresywny amator mocnych (i darmowych) trunków została zatrzymany przez policję i trafił do aresztu. 40-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Mężczyzna w przeszłości nie był karany.

Wkrótce 40-latek odpowie za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości. Do sądu trafił już akt oskarżenia. Za kradzież rozbójniczą grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: Już wiadomo, kto pobił kierowcę autobusu w Szczecinie Podjuchach. Jeden z młodocianych bandziorów już w rękach policji

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Opuszczony sklep meblowy. Tyle zostało z legendarnego "Platana"
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany