Do zdarzenia doszło pod koniec stycznia. 13-letni Aleksander wyszedł z domu pod nieobecność rodziców. Zostawił list pożegnalny, w którym nie poinformował, dokąd się udaje.
W związku z uzasadnioną obawą o zdrowie i życie nastolatka rodzice postanowili skontaktować się z policjantami. Jak zawsze w takiej sytuacji funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie. Mundurowi sprawdzili szpitale, i inne miejsca, gdzie mógłby trafić Aleksander. Funkcjonariusze kontynuowali swoje działania między innymi przeszukując główne ciągi komunikacyjne w mieście, miejsca gromadzenia się młodzieży, parki. Ostatecznie trzynastolatek cały i zdrowy szczęśliwie został odnaleziony przez mundurowych na jednym z przystanków tramwajowych.
Po odnalezieniu chłopca, do szczecińskiej komendy wpłynęły podziękowania dla policjantów z Komisariatu Szczecin-Pogodno. Rodzice Aleksandra dziękują w nim za zaangażowanie w poszukiwania zaginionego nastolatka.
"Szanowny Panie Komendancie, my, rodzice Aleksandra (...), chcielibyśmy złożyć na ręce Pana Komendanta podziękowania i wyrazy najwyższego uznania dla pracy szczecińskich Policjantek i Policjantów, a przede wszystkim z Komisariatu Szczecin-Pogodno"
- tak zaczyna się list, który trafił do rąk Komendanta Miejskiego Policji insp. Piotra Makucha.
"Nie mamy słów, by podziękować Policjantkom i Policjantom za ich zaangażowanie i profesjonalizm. Przez cały czas trwania akcji, otrzymaliśmy od wszystkich w niej uczestniczących, także ogromne wsparcie psychiczne, co w tamtej sytuacji było niezwykle ważne"
- czytamy w dalszej części listu.
Gdzie szukać pomocy?
Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
- Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
- Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
- Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
- Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
- pokonackryzys.pl
W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.
Czytaj też: Koszmar maleńkiego chłopca. 1,5-roczne dziecko z licznymi poparzeniami trafiło do szpitala