Już wiadomo, kto pobił kierowcę autobusu w Szczecinie Podjuchach. Jeden z młodocianych bandziorów już w rękach policji

i

Autor: mat. policji Już wiadomo, kto pobił kierowcę autobusu w Szczecinie Podjuchach. Jeden z młodocianych bandziorów już w rękach policji

Już wiadomo, kto pobił kierowcę autobusu w Szczecinie Podjuchach. Jeden z młodocianych bandziorów już w rękach policji

2022-02-04 12:56

Szczecińscy policjanci ustalili już uczestników sprawców pobicia kierowcy autobusu linii 85, do którego doszło w środę wieczorem w Szczecinie Podjuchach. W wyniku działań kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie i z Komisariatu Policji Szczecin Dąbie, jeden z nich został zatrzymany.

Przypomnijmy, do zdarzenia doszło w środę, 2 lutego, około godz. 19:20, na ul. Krzemiennej w Szczecinie Podjuchach. Kierowca autobusu linii 85 został zaatakowany przez grupę agresywnych nastolatków. 53-letni mężczyzna, obywatel Ukrainy, z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala.

Czytaj więcej: Szczecin: Dramat w miejskim autobusie. Grupa nastolatków pobiła kierowcę!

Jak informuje szczecińska policja, od momentu przybycia na miejsce funkcjonariusze rozpoczęli czynności zmierzające do ustalenia faktycznego przebiegu zdarzenia, świadków, zabezpieczony został również monitoring. Następnego dnia uczestnicy zdarzenia zostali ustaleni, jeden z nich zatrzymany i osadzony w Policyjnej Izbie Dziecka.

Teraz młodocianym chuliganem zajmie się Sąd Rodzinny.

Okazuje się, że takie wybryki są w tym miejscu niemal codziennością.

- Ze zgłoszeń kierowców i pasażerów wynika, że na terenie pętli Podjuchy Dworzec grupy młodzieży piją alkohol i zachowują się agresywnie i prowokacyjnie w stosunku do kierowców i pasażerów - informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Zdarzenia maja charakter powtarzający się dlatego zwrócimy się do policji z prośbą o objęcie tej okolicy specjalnym nadzorem. Liczymy na po podjęcie skutecznych interwencji, mających na celu wyeliminowanie przypadków chuligańskich zachowań.

Potwierdzają to również mieszkańcy, którzy informują o tym w mediach społecznościowych.

Czytaj też: Pobicie kierowcy w Szczecinie Podjuchach. To nie jest bezpieczne miejsce

Sonda
Czy kary dla nieletnich przestępców powinny być bardziej surowe?
Opuszczony sklep meblowy. Tyle zostało z legendarnego "Platana"