Uczestnicy demonstracji nie tylko będą demonstrować swój sprzeciw wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego, ale także przedstawią postulaty nowego ruchu społecznego, w których jest mowa m.in. o świeckim państwie i prawach kobiet.
Polecany artykuł:
Protesty po ogłoszeniu wyroku TK odbywają się codziennie. W ostatnich dniach protestujący zbierali się m.in. na Jasnych Błoniach, na pl. Solidarności, przy fontannie u stóp Wałów Chrobrego, pod katedrą św. Jakuba, pod siedzibą PiS, pod siedzibą kurii a także przed biurem poselskim Joachima Brudzińskiego i kancelarią Bartłomieja Sochańskiego. W poniedziałek manifestujący zablokowali ruch samochodowy m.in. na al. Wyzwolenia. Tego dnia odbyła się również duża manifestacja na placu Szarych Szeregów. Wzięło w niej udział ponad 6 tysięcy osób. Natomiast we wtorek po południu uczestnicy przeszli z Bramy Portowej pod siedzibę Solidarności i pomnik Lecha Kaczyńskiego. W środę wielotysięczny marsz wyruszył z placu Solidarności i przeszedł ulicami miasta.
Przypomnijmy, Trybunał Konstytucyjny orzekł w ubiegły czwartek, 22 października, że dopuszczalność przerwania ciąży w przypadku ciężkiego upośledzenia lub choroby płodu jest niezgodna z Konstytucją, co oznacza usunięcie istniejącego od 27 lat przepisu, który to dopuszczał. Wyrok spowodował liczne protesty na ulicach wielu polskich miast.
Polecany artykuł: