Protest kobiet w Szczecinie nie słabnie. "To jest wojna!" [ZDJĘCIA]

We wtorek odbył się w Szczecinie kolejny "spacer" pod znakiem protestu przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Tłum demonstrantów przeszedł z Bramy Portowej pod pomnik Lecha Kaczyńskiego na al. Wojska Polskiego.

Uczestnicy przemarszu zebrali się pod Posejdonem, skąd przez plac Zwycięstwa, aleję Wojska Polskiego i plac Szarych Szeregów pod siedzibę Solidarności i pomnik Lecha Kaczyńskiego. Nie brakowało głośnych okrzyków, klaksonów, uderzania w garnki czy dzwonków tramwajów.

Wcześniej w mediach społecznościowych pojawiły się ostrzeżenia przed kontrmanifestacjami. Przeciwnicy protestów pojawili się u celu marszu, przy pomniku Lecha Kaczyńskiego. Obie grupy zostały rozdzielone kordonem policji.

Przypomnijmy, Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że dopuszczalność przerwania ciąży w przypadku ciężkiego upośledzenia lub choroby płodu jest niezgodna z Konstytucją, co oznacza usunięcie istniejącego od 27 lat przepisu, który to dopuszczał. Wyrok spowodował liczne protesty na ulicach wielu polskich miast.

Protesty po ogłoszeniu wyroku TK odbywają się codziennie. W ostatnich dniach protestujący zbierali się m.in. na Jasnych Błoniach, na pl. Solidarności, przy fontannie u stóp Wałów Chrobrego, pod katedrą św. Jakuba, pod siedzibą PiS, pod siedzibą kurii a także przed biurem poselskim Joachima Brudzińskiego i kancelarią Bartłomieja Sochańskiego. W poniedziałek manifestujący zablokowali ruch samochodowy m.in. na al. Wyzwolenia. Tego dnia odbyła się również duża manifestacja na placu Szarych Szeregów. Wzięło w niej udział ponad 6 tysięcy osób.

Strajk Kobiet w Szczecinie
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE