Protest kobiet w Szczecinie - 22.10.2020

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Strajk kobiet w Szczecinie: Kibice-narodowcy zapowiadają obronę kościołów

2020-10-28 12:09

Kibice z grupy Patriotyczna Pogoń Szczecin zapowiadają, że reagować wobec uczestników marszów organizowanych w ramach trwających od blisko tygodnia protestów kobiet. Chodzi o obronę kościołów przed ewentualnymi atakami ze strony protestujących.

Przedstawiciele grupy wystosowali na swoim profilu na Facebooku oświadczenie:

Z niepokojem przyglądamy się obecnej sytuacji w Polsce, w której to próbuje się nas kibiców wciągnąć w stronę konfliktu, wykorzystując przy tym nasz wizerunek. Dlatego postanowiliśmy wyjaśnić kilka farmazonów, serwowanych przez marksistów z antifki i im podobnych mącicieli:

1. Nasze środowisko jest apolityczne i mimo prób przypinania nam na siłę łatki pewnych partii, zawsze już takie pozostanie.

2. Nie odmawiamy Wam prawa do manifestacji, z którego to sami wielokrotnie korzystaliśmy.

3. Nie będziemy akceptować bezczeszczenia miejsc pamięci, murali czy kościołów. Nic to w Waszej walce nie pomoże, przynieść może jedynie skutek odwrotny do zamierzonego, gdyż dla wielu Polaków, w tym Waszych bliskich, są to ważne symbole w życiu. Każda próba zakłócenia ładu społecznego spotka się z odpowiednią reakcją naszego środowiska.

4. Zwracamy uwagę na próbę przejęcia protestów do celów politycznych, niekoniecznie związanych z tematem protestów, wykorzystanie potencjału i Was samych do stworzenia kolejnej przepaści dzielącej Nas wszystkich.

5. Apelujemy do obrońców o zachowanie spokoju oraz czujności przed prowokacjami.

Patriotyczna Pogoń Szczecin

Organizatorki szczecińskiego protestu odpowiadają krótko na zamiary obrońców kościołów:

"Nie będziemy wchodzić do kościołów. My z nich wychodzimy".

Przypomnijmy, w środę ulicami Szczecina przejdzie kolejna manifestacja. Jej uczestnicy o godz. 13:00 wyruszą z placu Solidarności i przejdą m.in. przez pl. Żołnierza Polskiego, Bramę Portową, al. Wojska Polskiego, ul. Piłsudskiego, pl. Rodła na pl. Adamowicza.

Sonda
Strajk kobiet. Czy popierasz postulaty protestujących?
Kolejny dzień protestów w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają