Trumna

i

Autor: dodo71 / CC) / pixabay.com

Statystyki ŚMIERCI na Pomorzu Zachodnim! PRZERAŻAJĄCY wzrost liczby zgonów w 2020 roku

2021-01-18 12:52

2020 rok przejdzie do historii jako jeden z najgorszych od co najmniej kilkudziesięciu lat. W zastraszającym tempie rośnie liczba zgonów. W ciągu minionych 12 miesięcy w województwie zachodniopomorskim zmarło ponad 21 tysięcy osób. Z miesiąca na miesiąc statystyki są coraz bardziej przerażające. Wszystkiemu winna jest pandemia, której końca niestety wciąż nie widać. Oznacza to, że może być jeszcze gorzej!

Według danych Rejestru Stanu Cywilnego, w całym 2020 roku, na Pomorzu Zachodnim odnotowano 21040 zgonów. Rok wcześniej było ich 18484. Oznacza to prawie 14-procentowy wzrost.

Najgorsze pod tym względem były ostatnie miesiące 2020 roku. W listopadzie zmarły 2472 osoby. To o ponad 58 proc. więcej niż w 2019 roku. W tym samym czasie w 2019 roku zmarło 1451 osób. W grudniu 2020 zanotowano 2618 zgonów, czyli aż o 63 proc. więcej niż rok wcześniej (1657 zgonów).

Zobacz też: BRUTALNY mord w Szczecinie. Zmasakrowane ciało w foliowych workach. Jak doszło do zbrodni? [REKONSTRUKCJA ZDARZEŃ]

Czy przyczyną tak dramatycznej sytuacji jest pandemia koronawirusa? Z całą pewnością tak, jednak tylko po części w bezpośredni sposób. Zmiany w systemie opieki zdrowotnej spowodowały, że wiele osób chorych ma utrudnione możliwości leczenia.

W wielu szpitalach brakuje miejsc, ponieważ część oddziałów została przekształcona na covidowe. Z powodu utrudnień w dostępie do lekarzy, zbyt późno trafiają do nich m.in. pacjenci onkologiczni, którzy często wymagają natychmiastowej terapii. Brak możliwości leczenia oznacza dla nich pogorszenie stanu zdrowia i niestety w wielu przypadkach śmierć.

Zobacz też: Szczepionka na koronawirusa. Gdzie się szczepić przeciw COVID-19 w Szczecinie? [ADRESY]

W najbliższym czasie nic nie zapowiada poprawy sytuacji. Pandemia nie daje za wygraną. Kolejne osoby umierają z powodu koronawirusa lub chorób współistniejących. Opieka medyczna funkcjonuje w ograniczonym zakresie, co oznacza, że wielu pacjentów może nie otrzymać pomocy na czas.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Sonda
Czy zaszczepisz się na koronawirusa?
Zmasakrowane ciało w wieżowcu
Nasi Partnerzy polecają