Kąpielisko na Dziewokliczu zamkniete

i

Autor: Archiwum SE.pl Kąpielisko na Dziewokliczu zamkniete

Toksyczna fala dotarła do Szczecina

Skażona woda w Odrze. Kąpielisko na Dziewokliczu zamknięte!

2022-08-12 10:43

Zgodnie z wcześniejszymi obawami, toksyczna fala na Odrze dotarła do Szczecina. W rejonie Dziewoklicza znaleziono pierwsze martwe ryby. W związku z tym, na kąpielisku wywieszono czerwoną flagę.

Kąpielisko Dziewoklicz zamknięte

Jeszcze w czwartek po południu informowano, że nie ma zagrożenia i kąpielisko na Dziewokliczu pozostaje otwarte. Sytuacja jednak uległa zmianie i w piątek, 12 sierpnia przed południem pojawiła się informacja o zamknięciu kąpieliska na Dziewokliczu. W rejonie plaży znaleziono pierwsze martwe ryby.

Czytaj też: Śnięte ryby w Odrze. Niemcy są zaniepokojeni skażeniem wody

Z powodu zakwitu sinic zamknięte jest również kąpielisko nad jeziorem Dąbie. Wiele wskazuje jednak na to, że czerwona flaga będzie tam powiewać nawet, gdy sinice ustąpią.

- W związku z zaistniałą sytuację, zarówno na Dziewokliczu, jak i w Dąbiu, wywieszona została czerwona flaga - informuje Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Obowiązuje bezwzględny zakaz wchodzenia do wody. Porządku pilnują ratownicy. Wciąż jednak można przychodzić na teren obu obiektów i korzystać ze wszystkich pozostałych atrakcji. Wstęp w tym momencie jest niebiletowany.

Czytaj też: Kajak Aleksandra Doby trafi do Morskiego Centrum Nauki w Szczecinie. "Olo" zawiśnie nad głowami zwiedzających

Katastrofa ekologiczna w Odrze. Kto truje ryby w rzece?
Sonda
Śledzisz na bieżąco informacje nt. zanieczyszczenia Odry?