Odra w rejonie Dziewoklicza

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Odra w rejonie Dziewoklicza

Groźna fala zbliża się do Szczecina

Skażona woda w Odrze. Co ze szczecińskimi kąpieliskami?

2022-08-12 9:38

Doniesienia o zatruciu wody w Odrze niepokoją mieszkańców Szczecina. Niebezpieczna fala zbliża się do Szczecina, śnięte ryby można zaobserwować tuż przy granicy województwa. O ile do tej pory nie stwierdzono obecności toksycznych substancji w rejonie Szczecina, to trzeba mieć na uwadze, że groźna fala prędzej czy później tutaj dotrze. Co zatem z kąpieliskami, które znajdują się w sąsiedztwie Odry? Czy mieszkańcy mają powody do obaw?

Aktualizacja: Kąpielisko Dziewoklicz zostało zamknięte!

Jednym ze szczecińskich kąpielisk znajdujących się blisko Odry jest Dziewoklicz położony nad Kanałem Leśnym. Pojawia się zatem coraz więcej pytań czy woda jest tam zdatna do kąpieli i czy plażowicze nie są narażeni za zagrożenia spowodowane skażeniem.

- W związku z zagrożeniem związanym z zanieczyszczeniem chemikaliami Odry sanepid przeprowadza na Dziewokliczu dodatkowe badania - poinformował w czwartek (11.08.2022) po południu Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - W zależności od wyników tych badań podejmowana będzie decyzja o ewentualnym wywieszeniu na kąpielisku czerwonej flagi. Na tę chwilę nie wykryto zagrożenia, jednak bardzo prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Czytaj też: Zatruta Odra i tysiące śniętych ryb. Jak wygląda sytuacja w Szczecinie i regionie?

Kąpać się nie można natomiast na kąpielisku w Dąbiu. Przyczyna nie leży jednak w skażeniu wód Odry, lecz w sinicach, które zakwitły w wodach jeziora. Plaża została zamknięta do odwołania w środę, 10 sierpnia.

Czytaj też: Śnięte ryby w Odrze. Niemcy są zaniepokojeni skażeniem wody

Katastrofa ekologiczna w Odrze. Kto truje ryby w rzece?
Sonda
Czy w Odrze doszło do katastrofy ekologicznej?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany