Siedem kaczuszek przyszło na świat na dachu Galerii Kaskada w Szczecinie. To już drugi raz!

i

Autor: Galeria Kaskada, Grzegorz Kluczyński Siedem kaczuszek przyszło na świat na dachu Galerii Kaskada w Szczecinie. To już drugi raz!

Siedem kaczuszek przyszło na świat na dachu Galerii Kaskada w Szczecinie. To już drugi raz!

2022-05-20 12:43

To już kolejne takie narodziny w tym miejscu. W czwartek, 19 maja, na parkingu zlokalizowanym na dachu szczecińskiej Galerii Kaskada przyszło na świat siedem małych kaszuszek. Przypomnijmy, rok temu doszło tam do podobnego zdarzenia.

Kacza rodzina upodobała sobie to miejsce. Podobnie jak przed rokiem, kacza mama uwiła sobie gniazdo na parkingu galerii handlowej i złożyła jaja. W czwartek rano zaczęły wykluwać się z nich pierwsze pisklęta. Łącznie przyszło na świat aż siedem małych kaczuszek.

"Ptasia rodzinka została już bezpiecznie przetransportowana do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Szczecinie działającym przy Dzika Ostoja Fundacja na rzecz Zwierząt. Docelowo pisklaki i ich mama trafią do stawu, czyli tam, gdzie będzie im się żyło spokojnie i bezpiecznie"

- informują przedstawiciele Galerii Kaskada.

Czytaj też: Karzeł to prawdziwy bohater! Czworonożny policjant ze Szczecina odnalazł zaginione nastolatki

Kaczki nie są niczym nadzwyczajnym w Szczecinie. Możemy je spotkać przede wszystkim blisko Odry i innych zbiorników wodnych, w tym również fontann i basenów przeciwpożarowych. W tym przypadku kacza mama postanowiła wybrać sobie dość nietypowe miejsce na uwicie gniazda.

Przypomnijmy, do podobnego zdarzenia doszło przed rokiem. Gniazdo pojawiło się wtedy na parkingu galerii, na poziomie P3, nieopodal wejścia do biura dyrekcji obiektu. Zauważył ogrodnik zatrudniony w galerii. O tym fakcie powiadomiono Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt w Szczecinie. Zalecono jednak, by nie przenosić przyszłej kaczej mamy i złożonych przez nią jaj, tylko poczekać do wyklucia się piskląt. Pod koniec czerwca przyszły na świat cztery kaczuszki. Następnie ptasia rodzinka została przeniesiona w bezpieczne miejsce.

Czytaj też: Muzyczne klimaty na przystanku tramwajowym w centrum Szczecina. Skąd wzięło się to nietypowe "pianino"?

Czy potrafisz prawidłowo określić płeć zwierząt?

Pytanie 1 z 10
Samica psa to:
Niecodzienny widok w Świnoujściu. Foka wygrzewała się na nabrzeżu
Nasi Partnerzy polecają