Muzyczne klimaty na przystanku tramwajowym w centrum Szczecina. Skąd wzięło się to nietypowe pianino?

i

Autor: gk Muzyczne klimaty na przystanku tramwajowym w centrum Szczecina. Skąd wzięło się to nietypowe "pianino"?

Muzyczne klimaty na przystanku tramwajowym w centrum Szczecina. Skąd wzięło się to nietypowe "pianino"?

2022-05-16 11:38

Na jednym z przystanków tramwajowych w centrum Szczecina zrobiło się... muzycznie. Jednak nie za sprawą dźwięków, ale dość niecodziennej instalacji artystycznej. Oryginalne "dzieło" pojawiło się w ostatnich dniach na przystanku na ulicy Wyszyńskiego. Jedna z podpórek dla pasażerów została "ozdobiona" w pomysłowy sposób i stała się... instrumentem muzycznym.

Te dość oryginalne meble miejskie wywołują wiele emocji wśród mieszkańców. Można je spotkać na przystankach tramwajowych i autobusowych w różnych punktach Szczecina, obok ławek. Nie są to jednak zwykłe ławki, nie można na nich usiąść. Można jednak na chwilę oprzeć się, by odpocząć w oczekiwaniu na przyjazd pojazdu. Przez wielu nazywane są pieszczotliwie "poddupnikami". Wiele osób jednak krytykuje je, twierdząc, że są niepraktyczne i zamiast podpórek można byłoby postawić tradycyjne ławki. Mimo krytyki, wielu pasażerów korzysta z tego udogodnienia.

Czytaj też: Banksy tu był? Tajemnicze dzieło ozdobiło ścianę w centrum Szczecina [ZDJĘCIA, WIDEO]

W ostatni weekend pasażerów korzystających z przystanku na ulicy Wyszyńskiego, w rejonie Mostu Długiego, zaskoczył niecodzienny widok. Mianowicie jedna z podpórek zmieniła się w... pianino. Ktoś postanowił bowiem "ozdobić" ją w dość niecodzienny sposób, przyklejając na jej powierzchni klawisze. Wygląda to dość interesująco, niektórzy przyglądają się z zaciekawieniem. Są też tacy, którzy próbują "zagrać", naciskając na "klawisze".

Nie wiadomo, kto jest autorem tego "dzieła", jednak nie ulega wątpliwości, że taka forma sztuki ulicznej jest zdecydowanie bardziej estetyczna niż np. przypadkowe rysunki wykonane przez pseudografficiarzy.

Czytaj też: Słynne "Ale urwał!" ma swój mural! Wyjątkowe malowidło przypomina hit Internetu sprzed 10 lat [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy w Szczecinie powinno powstać jeszcze więcej murali?
Banksy tu był? Tajemnicze dzieło w centrum Szczecina
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany