Słynne "Ale urwał!" ma swój mural! Wyjątkowe malowidło przypomina hit Internetu sprzed 10 lat [ZDJĘCIA]

2020-06-29 18:42 gk

Ponad 10 lat temu to nagranie "wstrząsnęło" polskim Internetem. Nie ma chyba osoby, która nie zna słynnego "Ale urwał!", czyli pamiętnego karambolu na ulicy Kusocińskiego w Szczecinie. Na pamiątkę tego wydarzenia, w jego okolicy powstał mural, który przypomina te pamiętne chwile.

W styczniu 2010 cała Polska oszalała na punkcie spektakularnego zimowego karambolu. Nagły atak zimy, stroma ulica pokryta śniegiem i lodem... i spektakularna stłuczka. A to wszystko nagrane telefonem komórkowym i udostępnione w sieci. W taki właśnie sposób powstał jeden z największych hitów polskiego Internetu, czyli słynny film "Ale urwał!".

Potężne opady śniegu spowodowały, że jedna z mało znaczących, ale dość stromych ulic niedaleko centrum Szczecina zmieniła się w prawdziwy tor saneczkowy. Różnica polegała jednak na tym, że zamiast sanek sunęły nią samochody, które co chwilę uderzały jeden o drugi. Nagranie z tego zimowego karambolu trafiło do sieci i błyskawicznie stało się niekwestionowanym hitem, również dzięki słynnemu okrzykowi "Ale urwał! Ale to było dobre!", który słychać w tle. Od tego momentu ulica Kusocińskiego stała się jedną z najbardziej znanych w Polsce.

10 lat po tym pamiętnym wydarzeniu, w jego okolicy powstał mural. Jego autorem jest znany artysta o pseudonimie Lump, którego dzieła zdobią wiele miejsc w Szczecinie. Murale Lumpa możemy podziwiać m.in. w okolicach dworca i na ul. Kolumba. Jest on również autorem serii murali o Teatrze Lalek "Pleciuga", w tym słynnego dzieła "Hall of fame" na szczytowej ścianie kamienicy przy al. Wyzwolenia.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ