Słynne "Ale urwał!" ma swój mural! Wyjątkowe malowidło przypomina hit Internetu sprzed 10 lat [ZDJĘCIA]

2020-06-29 18:42 gk

Ponad 10 lat temu to nagranie "wstrząsnęło" polskim Internetem. Nie ma chyba osoby, która nie zna słynnego "Ale urwał!", czyli pamiętnego karambolu na ulicy Kusocińskiego w Szczecinie. Na pamiątkę tego wydarzenia, w jego okolicy powstał mural, który przypomina te pamiętne chwile.

W styczniu 2010 cała Polska oszalała na punkcie spektakularnego zimowego karambolu. Nagły atak zimy, stroma ulica pokryta śniegiem i lodem... i spektakularna stłuczka. A to wszystko nagrane telefonem komórkowym i udostępnione w sieci. W taki właśnie sposób powstał jeden z największych hitów polskiego Internetu, czyli słynny film "Ale urwał!".

Potężne opady śniegu spowodowały, że jedna z mało znaczących, ale dość stromych ulic niedaleko centrum Szczecina zmieniła się w prawdziwy tor saneczkowy. Różnica polegała jednak na tym, że zamiast sanek sunęły nią samochody, które co chwilę uderzały jeden o drugi. Nagranie z tego zimowego karambolu trafiło do sieci i błyskawicznie stało się niekwestionowanym hitem, również dzięki słynnemu okrzykowi "Ale urwał! Ale to było dobre!", który słychać w tle. Od tego momentu ulica Kusocińskiego stała się jedną z najbardziej znanych w Polsce.

10 lat po tym pamiętnym wydarzeniu, w jego okolicy powstał mural. Jego autorem jest znany artysta o pseudonimie Lump, którego dzieła zdobią wiele miejsc w Szczecinie. Murale Lumpa możemy podziwiać m.in. w okolicach dworca i na ul. Kolumba. Jest on również autorem serii murali o Teatrze Lalek "Pleciuga", w tym słynnego dzieła "Hall of fame" na szczytowej ścianie kamienicy przy al. Wyzwolenia.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express. Kliknij TUTAJ

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE